Szczegóły

Nasz autokar odbierze państwa z wyznaczonych miejsc zbiórki i przewiezie do urokliwego portu Agios Sostis położonego u wybrzeży zatoki Laganas, będącej częścią Narodowego Parku Morskiego na Zakynthos.

Stąd właśnie wyruszymy łodzią w trzygodzinny rejs na spotkanie żółwia morskiego Caretta Caretta, który umiłował sobie spokojne wody oblewające południową część wyspy Zakynthos, a jej piaszczyste w tym rejonie plaże obrał za swoje ulubione stanowiska lęgowe. Co roku na Zante, od czerwca do sierpnia, te zagrożone wyginięciem żółwie zakładają kilka tysięcy gniazd. Żółwie Caretta-Caretta to jedne z największych żółwi morskich. Osiągają nawet 1,2 metra długości i ponad 100 kilogramów wagi.

Przy odrobinie szczęścia już w samym porcie, jeszcze nim wsiądziemy na łódź, będziemy mieli okazję spotkać najstarszego żółwiego mieszkańca na wyspie, Sotirisa.

Gdy dojedziemy już do portu nasza łódź zabierze nas w stronę grot okalających przylądek Keri, najdalej na południe wysunięty punkt wyspy. Naszym oczom ukażą się wtedy przepiękne warstwy skalne przy których wypiętrzyły się wapienne łuki. Tuż obok sama natura zaprezentuje nam jedne z większych w tej części wyspy jaskinie, wszystko to zanurzone w niewiarygodnie czystych, lazurowych wodach Morza Jońskiego.

Jeśli dopiszą nam warunki pogodowe, podczas snorkelingu na zaplanowanych przystankach kąpielowych, chętni będą mogli na własne oczy przyjrzeć się podwodnemu światu.

Kolejnym celem naszej morskiej wyprawy będzie porośnięta lasami sosnowymi, bezludna wysepka Marathonisi, zwana też żółwią wyspą. Jest ona jednym z najważniejszych miejsc lęgowych Caretta caretta. Co więcej, obserwowana z oddali, swym kształtem przypomina żółwicę! Znajdują się na niej dwie różnorodne plaże – piaszczysta i kamienista, a także zanurzone w morzu groty, do których można zajrzeć. Na Marathonisi spędzimy całą godzinę, plażując, zażywając morskich i słonecznych kąpieli.

Pełni wrażeń po spotkaniu z żółwiami, rejsie, plażowaniu i kąpielach w lazurowych wodach oblewających wyspę, wrócimy do portu, by udać się na prywatną wysepkę Cameo, znaną też Agios Sostis (Świętego Zbawcy).  Ten niewielki skrawek lądu aż do 1633 roku stanowił część linii brzegowej Zakynthos. Jednak po trzęsieniu ziemi, które wtedy nastąpiło oderwał się i dziś można dostać się na niego jedynie łodzią lub drewnianym mostkiem. Na Cameo, które uchodzi za jedno z ulubionych miejsc zawierania ślubów na wyspie, spędzimy godzinę. Będzie to kolejna okazja do kąpieli i plażowania w niezwykłych okolicznościach przyrody.

Czego dowiem się na Rejsie na żółwie?

Na naszej wycieczce poruszymy między innymi następujące tematy:

 • Port Agios Sostis i Zatoka Laganas
 • Charakterystyka żółwi morskich Caretta Caretta
 • Rejony występowania żółwi
 • Okresy lęgowe żółwi i składanie jaj
 • Miejsca pobytu i migracje żółwi Caretta Caretta
 • Sposoby odżywiania się żółwi
 • Ochrona żółwi morskich w teorii i praktyce
 • Narodowy Park Morski na Zakynthos
 • Wyspa Cameo - jej historia i współczesność
 • Jaskinie Keri i ich charakterystyka
 • Geologia wyspy Zakynthos
 • Rów Helleński
 • Różnorodność fauny i flory Zakynthos
 • Wysepka Marathonisi
 • Foka Mniszka (Monachus Monachus)
 • Skały Myzithres ich legenda

Gwarancje

Galeria

Pokaż pełen opis
Ukryj pełen opis

Porady

Na naszą wycieczkę warto zabrać: aparat fotograficzny, kamerę, suchy prowiant i napoje, zestaw plażowicza + buty na kamieniste plaże, zestaw do nurkowania (opcjonalnie), nakrycie głowy, krem ochronny z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, leki na chorobę lokomocyjną.

Program

Zakynthos wycieczki do Grecji

1. Wyruszasz na poszukiwanie żółwi morskich Caretta caretta

W porcie Agios Sostis zajmiemy miejsca na naszej łodzi. Podczas rejsu nasz przewodnik opowie jak dbać o naszych morskich przyjaciół i we współpracy z kapitanem umożliwi Ci zrobić najlepsze zdjęcia. To niezapomniana przygoda dla małych i dużych turystów, a przede wszystkim wspaniały, bliski kontakt z dziką naturą.

Zakynthos wycieczki do Grecji

2. Podziwiasz ekstremalnie piękne klify półwyspu Keri

Zachwycasz się niesamowitym kontrastem, jaki tworzą tu białe wapienne skały, bujnie porastająca je zieleń i błękit wody. Mógłbym mieć tutaj swój dom, pomyślałeś? My też... Dla ochłody wykąpmy się przy dzikiej plaży zwanej Oasis.

Zakynthos wycieczki do Grecji

3. Poznajesz legendy Wyspy Marathonisi,

przypominającej kształtem wielką żółwicę. Jej różnorodność zachwyca. To również raj dla żółwi Caretta caretta.

Zakynthos wycieczki do Grecji

4. Plażujesz na egzotycznym ogonku Wielkiej Żółwicy,

czyli jedynej piaszczystej plaży wyspy Marathonisi. To Twoja chwila na korzystanie z kąpieli morskich i słonecznych. Idealne miejsce na snorkeling. Dobrze, że zabrałeś ze sobą maskę z rurką i teraz możesz poznawać jeszcze więcej zagadek podwodnego świata.

Zakynthos wycieczki do Grecji

5. Przechadzasz się po najbardziej romantycznym miejscu na Zakynthos... Cameo*

Mała wyspa w kształcie półksiężyca, nazywana również wyspą ślubów. Jej charakterystycznym elementem są, powiewające nad lustrem wody białe welony. Kiedyś była częścią lądu. Teraz stanowi najbardziej popularne miejsce zaręczyn i ślubów. Idealny plener zdjęciowy na fotografię z drugą połówką i przyjaciółmi.

CENNIK I REZERWACJA

CENNIK
Osoba dorosła
29 €
Dziecko 2 – 12 lat
0 €
Dziecko poniżej 2 roku życia
0 €
Cena obejmuje

(w przygotowaniu)
Cena nie obejmuje

(w przygotowaniu)

Zmień wycieczkę