Szczegóły

Osobom, wybierającym indywidualne zwiedzanie wyspy od strony lądu, proponujemy niezbyt długą, trwającą pół dnia wycieczkę, do miejsc, które będąc na Zakynthos można zobaczyć jedynie od strony morza. Na jońskich wodach spędzimy trzy godziny! Podróżować będziemy zarówno małymi motorówkami, jak i większą łodzią pasażerską. Dotrzemy zarówno do Błękitnych Grot, jak i Zatoki Wraku.

Nasza wycieczka rozpocznie się, gdy odbierzemy państwa z wyznaczonych miejsc zbiórki i klimatyzowanym busem wyruszymy w kierunku północnej części wyspy. Będziemy przemieszczać się malowniczą trasą, ciągnącą się wzdłuż samego wybrzeża. Podczas tej przeprawy towarzyszyć nam będą widoki na łagodniejsze, wschodnie zbocza Zante zanurzające się w lazurowych wodach Morza Jońskiego. Zza szyb spoglądać będziemy na ciekawie ukształtowaną linię brzegową, majaczący w oddali Peloponez, zatokę Alikanas, a także największą wyspę Jońską - Kefalonię. Ta urokliwa droga zawiedzie nas na przylądek Skinari

Ten urokliwy zakątek, będący zarazem najdalej na północ wysuniętą częścią wyspy to miejsce, z którego wyruszymy w nasz trzygodzinny rejs. Na początku wsiądziemy na pokład szybkich i zwrotnych motorówek. Ich nieduże gabaryty pozwolą nam wpłynąć do wnętrza Błękitnych Grot.

Te niezwykłe formacje skalne stanowią zadziwiające dzieło natury i są świadectwem bogatej, geologicznej przeszłości wyspy. Obmywane przez słone wody Morza Jońskiego wapienne skały, żłobione przez deszcze, poruszane przez trzęsienia ziemi, przybierają zaskakujące niekiedy kształty. Każda z grot, które będziemy mieli okazję zobaczyć i odwiedzić owiana jest także swoją legendą, o której z pewnością wspomną nasi przewodnicy. Zachwyci nas także niezwykły, elektryzujący wręcz kolor, krystalicznie czystej tutaj wody, który zachęcał będzie do kąpieli.

Pływając po wodach okalających wyspę, przy odrobinie szczęścia, można spotkać niekiedy mniszkę śródziemnomorską (Monachus monachus) , jeden z zagrożonych wyginięciem gatunków foki, który podwodne groty Zakynthos obrał za swe miejsce życia i schronienia.

Nasyceni widokami Blue Caves, będziemy kontynuować naszą morską podróż. Z małych motorówek przesiądziemy się teraz na wygodną, kilkudziesięcioosobową jednostkę. Opłyniemy nią przylądek Skinari i, znajdując się już po zachodniej stronie Zante, ucieszymy oczy widokami majestatycznych, stromych, wapiennych klifów skąpanych w lazurowych wodach. W taki sposób dotrzemy do Zatoki Wraku

Między pionowymi kamiennymi ścianami Navagio, tej monumentalnej świątyni przyrody, rozpięła swe ramiona jedna z najsłynniejszych plaż świata. Na niej właśnie, w cieniu spoczywającego tu, owianego legendą, wraku spędzimy całą godzinę, bez umiaru zażywając morskich i słonecznych kąpieli. Wrażenia z pobytu w tym miejscu, pozostaną w nas niewątpliwie na długo. 

Skończywszy plażowanie, ponownie wejdziemy na pokład naszej łodzi i udamy się w podróż powrotną. Jeszcze raz będziemy mieli więc okazję nasycić się tak nieziemskimi widokami.

Po powrocie do portu, pełni wrażeń, wsiądziemy do naszego busa, który rozwiezie nas w stronę hoteli.

Porady

Na naszą wycieczkę warto zabrać: aparat fotograficzny, kamerę, suchy prowiant i napoje, zestaw plażowicza + buty na kamieniste plaże, zestaw do nurkowania, nakrycie głowy, krem ochronny z filtrem, ręcznik, kostium kąpielowy, leki na chorobę lokomocyjną.

Program

Zakynthos wycieczki do Grecji

1.Przejazd wzdłuż wschodniego wybrzeża

Po zebraniu wszystkich uczestników z ustalonych miejsc zbiórek wyruszymy w podróż malowniczą trasą ciągnącą się wzdłuż wschodniego wybrzeża wyspy. Towarzyszyć nam będą widoki na ciekawie ukształtowaną linię brzegową, zatokę Alikanas czy Kefalonię. Po drodze miniemy też malowniczą miejscowość Katastari, jedną z najludniejszych (zaraz po stolicy) na wyspie.

Zakynthos wycieczki do Grecji

2. Przylądek Skinari

Przylądek Skinari to najdalej na północ wysunięty skrawek Zakynthos. Nie dociera tutaj każdy. Jednak, ten, kto tutaj zajrzy chętnie zostałby na dłużej. Cisza, spokój, wiatraki powoli obracające się na tle położonej nieopodal Kefalonii, zieleń gajów oliwnych i przyjemna bryza Morza Jońskiego... Czego chcieć więcej?

Zakynthos wycieczki do Grecji

3. Błękitne Groty

Blue Caves to jedno z najbardziej urokliwych miejsc na wyspie. Niezwykłe formacje skalne i jaskinie zanurzone są w lazurowych i krystalicznie czystych wodach obmywających północną część wyspy. Gra białego, wapiennego dna i świetlnych refleksów nadaje wodzie niezwykłą barwę. Każda z grot owiana jest swoją legendą.

Zakynthos wycieczki do Grecji

4. Plażowanie w Zatoce Wraku

Plażę na Navagio zalicza się do jednej najpiękniejszych na świecie. Sytuuje się ona między dwustumetrowymi, białymi ścianami klifów, nadającymi jej niebywałego majestatu. Na plaży, w cieniu owianego legendą wraku, spędzimy całą godzinę, ciesząc się słońcem i kąpielą w tak niezrównanym błękicie.

Cennik...

Os. dorosłaDziecko 2-12 latDziecko poniżej 2 latInformacje
35 €18 €0 €(Szczegóły)

Harmonogram

Wycieczka odbywa się w następujące dni:
Sprawdź harmonogram wycieczek obowiązujący od 28.04.2017 do 31.05.2017 oraz od 01.10.2017
Sprawdź harmonogram wycieczek obowiązujący od 01.06.2017 do 30.09.2017

REZERWACJA

Rezerwuj

Wybierz wycieczkę dla siebie

  Dużo miejsc
  Mało miejsc
  Ostatnie miejsca

Rezerwacja z rabatem!

Opis rabatu, lorem ipsum dolor sit amet denec ua netum.

Chcę rabat!Zmień wycieczkę