Szczegóły

 

Navagio Express to idealny wybór dla osób ceniących swój wolny czas, preferujących indywidualne odkrywanie wyspy i pragnących w ciągu jednego dnia dotrzeć do dwóch największych morskich atrakcji Zakynthos – Błękitnych Grot (Blue Caves) i Zatoki Wraku (Navagio)!

Nasza wycieczka rozpocznie się w godzinach około południowych, gdy odbierzemy państwa z wyznaczonych miejsc zbiórki i busem wyruszymy w kierunku północnej części wyspy. Będziemy przemieszczać się szybką łodzią malowniczą trasą, ciągnącą się wzdłuż samego wybrzeża. Podczas tej przeprawy towarzyszyć nam będą widoki na łagodniejsze, wschodnie zbocza Zante. Zza szyb spoglądać będziemy na ciekawie ukształtowaną linię brzegową, majaczący w oddali Peloponez, zatokę Alykanas, a także największą wyspę Jońską –Kefalonię.

Pierwszy przystanek zaplanowaliśmy na Makris Gialos – spokojnej, żwirkowej plaży z krystalicznie czystą wodą, położonej z dala od zatłoczonych miejscowości turystycznych. To z tego miejsca wyruszymy bezpośrednio w nasz rejs do Błękitnych Grot i Zatoki Wraku – miejsc, do których na Zante dotrzeć można jedynie od strony morza.

Nasza łódź skieruje się najpierw w stronę słynnych Błękitnych Grot. Te niezwykłe formacje skalne stanowią zadziwiające dzieło natury i są świadectwem bogatej, geologicznej przeszłości wyspy. Obmywane przez słone wody skały, żłobione przez deszcze, poruszane przez trzęsienia ziemi, przybierają zaskakujące niekiedy kształty. Każda z grot, które będziemy mieli okazję zobaczyć i odwiedzić owiana jest także swoją legendą, o której z pewnością wspomną nasi przewodnicy. Zachwyci nas także niezwykły, elektryzujący wręcz kolor, krystalicznie czystej tutaj wody.

Nasyceni widokami Blue Caves, będziemy kontynuować naszą morską podróż. Opłyniemy przylądek Skinari, będący najdalej na północ wysuniętą częścią wyspy i, znajdując się już po zachodniej stronie Zante, ucieszymy oczy widokami na strome, wapienne klify tej części Zante. W taki sposób dotrzemy do Zatoki Wraku. 

Między skalistymi ścianami Zatoki Navagio rozpięła swe ramiona jedna z najsłynniejszych plaż świata. Na niej właśnie, w cieniu spoczywającego tu, owianego legendą, wraku spędzimy całą godzinę, bez umiaru zażywając morskich i słonecznych kąpieli.

Po plażowaniu, ponownie wejdziemy na pokład naszej łodzi i udamy się w podróż powrotną na plażę Makris Gialos. Tutaj znajdziemy czas na jeszcze jedno dziś, krótkie plażowanie i relaks. Chętni będą mogli udać się także do tawerny, położonej na skałkach ponad plażą, i rozsmakować się w specjałach greckiej kuchni.

Pełni wrażeń, skąpani w słońcu i zakyntyjskim morzu, ruszymy w drogę powrotną do miejscowości naszego wypoczynku. 

Gwarancje

Informacje praktyczne

Wycieczka Express Navagio realizwoana jest szybką, pasażerską łodzią motorową, co warto wziąć pod uwagę przy planowaniu podróży z dziećmi poniżej 2 roku życia. 

Pokaż pełen opis
Ukryj pełen opis

Porady

Na naszą wycieczkę warto zabrać: aparat fotograficzny, kamerę, suchy prowiant i napoje, zestaw plażowicza + buty na kamieniste plaże, zestaw do nurkowania (opcjonalnie), wygodne obuwie do chodzenia (buty z twardą podeszwą), nakrycie głowy, krem ochronny z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, leki na chorobę lokomocyjną

 

Program

Zakynthos wycieczki do Grecji

1.Podziwiasz krajobrazy wschodniej części wyspy

Przejeżdżasz jedną z bardziej malowniczych tras na Zante biegnącą wzdłuż wybrzeża wyspy. Podziwiasz widoki na Peloponez, zatokę Alykanas, a także największą wyspę Jońską –Kefalonię

Zakynthos wycieczki do Grecji

2. Wyruszasz w Rejs z plaży Makris Gialos

Wprost z urokliwej plaży Makris Gialos wchodzisz na pokład łodzi i wyruszasz w rejs do miejsc, które na Zante odkrywać można tylko od strony morza! Gotowy na morską przygodę?

Zakynthos wycieczki do Grecji

3. Wpływasz do Błękitnych Grot

Zachwycasz się odcieniami krystalicznie czystej wody oraz niesamowitymi formacjami skalnymi. Aż trudno uwierzyć, że wszystko to ukształtowała sama natura! Zatrzymaj te widoki na zdjęciach i filmikach.

Zakynthos wycieczki do Grecji

4. Plażujesz w Zatoce Wraku

Plażę na Navagio zalicza się do jednej najpiękniejszych na świecie. W cieniu owianego legendą wraku, spędzasz czas, ciesząc się słońcem i kąpielą w nieziemskim błękicie

Zakynthos wycieczki do Grecji

5. Odpoczywasz na Makris Gialos

Zwieńczeniem Twojej podróży jest relaks na jednej z najczystszych plaż Zante - Makris Gialos. Możesz odetchnąć po dniu pełnym wrażeń albo rozsmakować się w smakach greckiej kuchni w tutejszej tawernie

CENNIK I REZERWACJA

CENNIK
Osoba dorosła
40 €
Dziecko 2 – 12 lat
20 €
Dziecko poniżej 2 roku życia
0 €
Cena obejmuje

(w przygotowaniu)
Cena nie obejmuje

(w przygotowaniu)

Zmień wycieczkę