Szczegóły

Kameralność i ekskluzywność to słowa, które najlepiej opisują naszą wycieczkę w wersji Super Vip

Po wyspie będziemy przemieszczać się klimatyzowanym vanem w niewielkich grupach złożonych z maksymalnie 8 osób (Super VIP).  Tak mała ilość uczestników sprawia, że zwiedzanie przebiega sprawnie, a kameralna atmosfera udziela się wszystkim turystom.

Program wycieczki łączy w sobie najpiękniejsze miejsca lądowej, północnej części wyspy z dodatkowymi atrakcjami -  rejsami* do Błękitnych Grot oraz Zatoki Wraku. Jako jedyni proponujemy możliwość zobaczenia w ciągu jednego dnia widoku na plażę na Navagio z klifu oraz opcję plażowania na niej.

Osobom wybierającym opcję Super VIP gwarantujemy: transfer spod hotelu, słodki poczęstunek po obiedzie, firmowy gadżet oraz butelkę wody.

Wycieczkę rozpoczniemy w godzinach porannych, odbierając Państwa z hoteli.

Dzień rozpoczniemy niczym prawdziwi Grecy -  od lampki wina w rodzinnej winiarni Art & wine, gdzie wytwarzanych jest kilka rodzajów szlachetnego trunku. W gościnnych progach rodzinnej winiarni zajrzymy również do pracowni malarskiej gospodarzy gdzie powstają  bizantyjskie ikony.  Na koniec czeka nas degustacja, która zadowoli nawet wytrawnych koneserów, a także pokaz prawidłowego serwowania wina.

Dalsza trasa prowadzić nas będzie centralną częścią wyspy, bogatą w winorośle i gaje oliwne. Będą towarzyszyć nam widoki na wschodnie wybrzeże Zakynthos, kurorty Alikes i Alikanas, sąsiednią wyspę Kefalonię, a także nieco bardziej oddalony Peloponez.

Orzeźwienia poszukamy w chłodnych źródłach siarkowych na plaży Xigia. To naturalne zakintyjskie kolagenowe SPA słynie ze swych właściwości leczniczych i zbawiennego wpływu na skórę, alergie czy schorzenia reumatoidalne. Pamiętajmy o zdjęciu srebrnej biżuterii!

Kolejnym punktem programu będzie malowniczy i kameralny port na przylądku Skinari. W tym najdalej na północ wysuniętym zakątku wyspy będziemy mieli okazję rozkoszować się roztaczającymi stąd widokami na Morze Jońskie. Jedyne 9,5 km w linii prostej dzielić nas będzie od królującej nad nim Kefalonii. Stąd właśnie udamy się w pierwszy rejs*. Sunąc niewielką łodzią po niewiarygodnie błękitnej wodzie, wpłyniemy do wnętrza osławionych Blue Caves (Błękitnych Grot). Najlepsza pora na wizytę tutaj to właśnie godziny okołopołudniowe, ponieważ w tym czasie światło słoneczne tworzy spektakularny efekt wizualny. Podczas rejsu* zaplanowaliśmy możliwość kąpieli lub snorkelingu w przejrzystych wodach Morza Jońskiego, dla chętnych możliwe również we wnętrzu jednej z jaskiń. Zabierzmy kawałek chleba, by podkarmić rybki -  nurkować będziemy w wielkim jońskim akwarium.

Po takiej dawce widoków czas wrzucić coś na ząb. W urokliwym zaułku na prawdziwej greckiej wsi poznamy rodzinę Zakyntyjczyków, która pozwoli nam spróbować najlepszego miodu pomarańczowego na Zakynthos, a także oliwy, nalewek, rodzynek i zakyntyjskich słodkości.

Kolejnym punktem naszej wyprawy będzie spacer po dwustumetrowym klifie, z którego ujrzeć można Zatokę Świętego Jerzego, dzisiaj częściej nazywaną już Zatoką Wraku. Ta ukryta wśród białych klifów plaża z porzuconym na niej wrakiem statku, stanowi dziś jedną z wizytówek nie tylko Zakynthos czy Wysp Jońskich, ale także samej Grecji. 

Chcemy ujrzeć ją z najlepszej perspektywy. Pod okiem przewodnika, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, z dala od samej krawędzi klifu, udamy się niewielu znaną ścieżką do miejsca, z którego Navagio można podziwiać w całej okazałości. To również niepowtarzalna okazja na zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć z wrakiem i zatoką w tle. Państwa przewodnik pokaże najlepsze miejsca i pomoże w ich wykonaniu. Roztaczający się stąd widok na długo zapadnie nam w pamięci. 

Pora lunchu przypadnie nam w tradycyjnej greckiej tawernie zlokalizowanej w wiosce Anafonitria. Nim zasiądziemy do stołów, zajrzymy do samej kuchni, by na własne oczy zobaczyć, co przygotowała dla nas sama szefowa kuchni. Tutaj będziemy mieli okazję skosztować lokalnych specjałów: sałatki z pieczonego bakłażana, mousaki, gulaszu stifado, królika czy owoców morza. Pamiętajmy, że lunch nie jest wliczony w cenę wycieczki.

Po posiłku udamy się na krótki spacer do położonego nieopodal monastyru. Jest to jeden z nielicznych obiektów, które w niemal nienaruszonym stanie przetrwały trzęsienie ziemi, które nawiedziło wyspę w 1953 roku. To tutaj czterdzieści lat życia spędził także patron wyspy, święty Dionizos, którego kult na Zakynthos po dziś dzień pozostaje niezwykle żywy. 

Z Porto Vromi, zjawiskowo pięknej zatoki, wyruszymy w morską przeprawę do Zatoki Wraku.

Rejs* z Porto Vromi do Zatoki Wraku potrwa około 20 minut. Mijając Chrissi Akti, dziewiczą plażę o złocistym, połyskującym w słonecznych promieniach piasku dopłyniemy do Zatoki Wraku. Zatrzymamy się tu na niedostępnej od strony lądu, jednej z najpiękniejszych plaż świata, która rozpięła swe ramiona między białymi, wapiennymi ścianami Navagio. To niezwykłe, zagubione wśród wysokich skał miejsce oszałamia lazurem morza i bielą rozgrzanego piasku. Spędzimy tutaj godzinę. Będzie to czas zarówno na  morskie i słoneczne kąpiele, jak i eksplorowanie skrywającego wiele tajemnic wraku przemytniczego statku, który rozbił się w zatoce w 1982 roku.

W drodze powrotnej wpłyniemy do grot zachodniego wybrzeża, będziemy podziwiać podwodną faunę i florę. Wysokie wyrzeźbione przez naturę klify zanurzone w lazurowych wodach urzekną nas swoim majestatem. Rozbudzimy też naszą wyobraźnię. Groty w zatoce Porto Vromi ujawnią nam twarz mitycznego boga mórz i oceanów - Posejdona, a Jaskinia Zakochanych skłoni do skradnięcia całusa ukochanemu. Po przeciwnej stronie, filozoficznym wzrokiem spoglądać będzie na nas sam Sokrates.

Drogę powrotną, biegnącą w cieniu przecinającego wyspę pasma górskiego, umilą nam roztaczające się za oknami widoki. Spędzone wspólnie na wycieczce chwile przysporzą nam możliwości do wakacyjnego wypoczynku w niezwykłych okolicznościach greckiej przyrody, a pełne ciekawostek opowieści naszych przewodników, pozwolą dowiedzieć się więcej na temat codziennego życia wyspiarzy, greckich tradycji i kultury oraz tutejszej historii.

Nasze pełne wrażeń, zakintyjskie tournee zakończymy wieczorem, rozwożąc Państwa prosto do hoteli.

*Udział w rejsie do Zatoki Wraku (Navagio) i Błękitnych Grot (Blue Caves) jest dobrowolny i każdy z uczestników wycieczki ma prawo do rezygnacji z niego. W przypadku rezygnacji, uczestnik na czas rejsu pozostaje w porcie bez opieki pilota. W momencie rezygnacji z w/w rejsu uczestnikowi wycieczki zwracany jest koszt biletu na rejs, w którego skład wchodzi rejs wraz z opieką pilota. Zwrot dokonywany jest taką samą formą, jaką dokonano płatności za wycieczkę. W przypadku płatności przelewem lub DotPay zwrot zostanie dokonany w terminie nie dłuższym niż 21 dni roboczych, na ten sam numer rachunku z którego została dokonana płatność

Czego dowiem się na Mix Północ Super VIP?

Na naszej wycieczce poruszymy między innymi następujące tematy:

 • Położenie, geologia i charakterystyka wyspy Zakynthos
 • Charakterystyka Wysp Jońskich
 • Historia Zakynthos
 • Codzienność Zakynthos i warunki życia na wyspie
 • Drzewa oliwne i oliwa na Zakynthos  
 • Wino w Grecji i na Zakynthos oraz proces jego produkcji
 • Dionizos - mityczny bóg wina
 • Właściwości lecznicze źródeł siarkowych
 • Lokalne tajemnice i opowieści
 • Legendy Błękitnych Grot
 • Historia wraku znajdującego się w Zatoce Navagio
 • Tradycyjne greckie alkohole
 • Grecka kuchnia i zwyczaje kulinarne Greków
 • Przyroda wyspy Zakynthos - różnorodność fauny i flory
 • Solniska na wyspie
 • Trzęsienie ziemi z 1953 roku
 • Monastyr w Anafonitrii i żywot św. Dionizosa - patrona wyspy
 • Przysmaki Zakynthos i ich miejsce w greckiej tradycji
 • Przyprawy Zakynthos i ich zastosowanie w greckiej kuchni
 • Mityczne korzenie wyspy
 • Współczesna sytuacja polityczno-gospodarcza Grecji
 • Formacje geologiczne i ich charakterystyka z przymrużeniem oka
 • Greckie ciekawostki, dowcipy i tajemnice
 • oraz wiele innych opowieści i odpowiedzi na intrygujące Państwa pytania...

Gwarancje

Galeria

Pokaż pełen opis
Ukryj pełen opis

Porady

Na naszą wycieczkę warto zabrać: aparat fotograficzny, kamerę, suchy prowiant i napoje, zestaw plażowicza + buty na kamieniste plaże, zestaw do nurkowania (opcjonalnie), wygodne obuwie do chodzenia (buty z twardą podeszwą), nakrycie głowy, krem ochronny z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, leki na chorobę lokomocyjną.

Program

Zakynthos wycieczki do Grecji

1. Odwiedzasz lokalną winiarnię,

gdzie podczas wizyty dowiadujesz się wszystkiego o procesie produkcji wina. Degustacja trunku zbliża Cię jeszcze bardziej do greckiej tradycji.

Zakynthos wycieczki do Grecji

2. Naturalne SPA na plaży Xigia,

kąpiąc się niczym w spa w źródłach siarkowo-kolagenowych. Twoje ciało dostaje zastrzyk zdrowia, a Ty energię na dalszą część podróży.

Zakynthos wycieczki do Grecji

3. Masz okazję zobaczyć jak wygląda przylądek Skinari

Łódki kołyszą się w rytmie fal, woda wydaje się niemożliwie niebieska, a to dopiero początek!

Zakynthos wycieczki do Grecji

4. Pływasz w Błękitnych Grotach,

podziwiając fascynujące odcienie krystalicznie czystej wody oraz niesamowite formacje sklane. Zatrzymaj te widoki na zdjęciach i filmikach. Również podwodnych!

Zakynthos wycieczki do Grecji

5. Próbujesz zakyntyjskich specjaów,

rozpieszczając swoje kubki smakowe słodyczami, winem i miodem. Do tego oliwa i oliwki z ekologicznej plantacji.

Zakynthos wycieczki do Grecji

6. Stoisz na klifie z Zatoką Wraku u stóp.

Nasz przewodnik zaprowadził Cię daleko za taras widokowy, abyś mógł zrobić takie właśnie, kalendarzowe zdjęcie. Pięknie, prawda? *z uwagi na decyzje lokalnych władz i czasowo ograniczony dostęp do klifu – punkt programu realizowany jest z oficjalnego punku widokowego (balkonu).

Zakynthos wycieczki do Grecji

7. Delektujesz się grecką kuchnią

W prawdziwej zakyntyjskiej tawernie poznajesz nowe dania, dzięki czemu Grecja staje się Tobie jeszcze bliższa. Zjadłeś wszystko? Nic dziwnego! (lunch nie jest wliczony w cenę wycieczki)

Zakynthos wycieczki do Grecji

8. ANAFONITRIA, CUD PRZEBACZENIA I ŚWIĘTY DIONIZOS,

Poznajesz historię bardzo ważnego dla Zakyntyjczyków miejsca i zamieszkującego go kiedyś patrona wyspy, Św. Dionizosa. Jest to jedno z niewielu miejsc na wyspie, które przetrwało wielkie trzęsienie ziemi w 1953 roku. Opcjonalny punkt wycieczki – uzależniony od ram czasowych wycieczki.

Zakynthos wycieczki do Grecji

10. Zjeżdżasz do Porto Vromi,

małego portu z ulubioną plażą Greków. Mógłbym tutaj zostać – pomyślałeś przed chwilą. Nie mamy nic przeciwko!

Zakynthos wycieczki do Grecji

11. Zachwycasz się Zatoką Wraku!

Gratulacje! Właśnie dotarłeś do jednego z najważniejszych celów Twojej podróży. Teraz możesz podziwiać, dotykać, fotografować, a nawet uronić łzę szczęścia z wrażenia!

CENNIK I REZERWACJA

CENNIK
Osoba dorosła
75 €
Dziecko 2 – 12 lat
40 €
Dziecko poniżej 2 roku życia
25 €
Cena obejmuje

(w przygotowaniu)
Cena nie obejmuje

(w przygotowaniu)

Zmień wycieczkę