Szczegóły

Mix Północ z Zatoką Wraku to nasz programowy hit.

W ciągu zaledwie kilkunastu godzin tej niemal całodziennej wycieczki, będziemy mieli okazję zobaczyć Zatokę Wraku z perspektywy wznoszącego się nad jej wodami, dwustumetrowego klifu, a także zażywać morskich i słonecznych kąpieli na znajdującej się w Zatoce plaży, uznawanej dziś za jedną z najpiękniejszych na świecie. To nie koniec atrakcji... 

Po wyspie podróżować będziemy klimatyzowanym autobusem w gronie maksymalnie 50 lub 55 osób. 

W godzinach porannych odbierzemy Państwa z wyznaczonych miejsc zbiórki które zlokalizowane są w okolicy hoteli, w których jesteście Państwo zakwaterowani.

Pierwszy przystanek naszej wyprawy zaplanowaliśmy w gościnnej winiarni rodziny Solomos. Podczas wizyty w tym niezwykłym miejscu zapoznamy się z tajnikami wytwarzania boskiego dla Greków trunku, zobaczymy maszyny wykorzystywane w procesie produkcji, dowiemy się jak uzyskuje się moszcz winny, zajrzymy też do piwnic, gdzie wino dojrzewa w dębowych beczkach. Podczas degustacji poznamy zaś smak kilkunastu rodzajów zakyntyjskich win, wytwarzanych z pięćdziesięciu różnych, lokalnych szczepów winorośli. Jeżeli któreś z nich szczególnie przypadnie nam do gustu, będziemy mieli okazję zaopatrzyć się w nie u samego właściciela winiarni.  

Po zapewnieniu odrobiny rozkoszy dla naszych podniebień, odświeżymy ciała w zimnych wodach siarkowych na plaży Xigia. To naturalne, zakyntyjskie kolagenowe SPA słynie ze zbawiennego działania na dolegliwości reumatyczne, choroby skóry, układu oddechowego i alergie. Będzie to nasz pierwszy, ale nie ostatni kontakt z wodami Morza Jońskiego. Pamiętajmy o zdjęciu srebrnej biżuterii!

Około południa dotrzemy do portu Agios Nikolaos, skąd udamy się w rejs* do Błękitnych Grot (Blue Caves) i Zatoki Wraku (Navagio). Niesamowite formacje skalne, obmywane przez słone, lazurowe wody dadzą nam niejedną okazję, by zachwycić się pięknem greckiego krajobrazu. Przy sprzyjających warunkach pogodowych, podczas przystanku kąpielowego zaplanowaliśmy również możliwość samodzielnego wpłynięcia do wnętrza jednej z jaskiń znajdującej się na trasie naszego rejsu*. Podczas kąpieli, wpływając do groty, będziemy mogli zobaczyć fluorescencyjny efekt blue zwany również "electric blue". Ze względu na niezwykłą przejrzystość wody, która ukazuje nam życie morskie, rurka i maska to ekwipunek obowiązkowy dla każdego z nas.

Opływając przylądek Skinari - najdalej na północ wysunięty punkt wyspy, już z oddali wyróżniający się dzięki malowniczo usytuowanym na szczycie wiatrakom - kontynuujemy naszą morską podróż. Gdy znajdziemy się już po zachodniej stronie Zakynthos, zachwyci nas widok majestatycznych, wapiennych klifów skąpanych w lazurowych wodach Morza Jońskiego. Chwilę później znajdziemy się na plaży w Zatoce Wraku.

Czy tak wygląda raj? Bez wątpienia to pytanie które nasunie się nam podczas plażowania w cieniu porzuconego tutaj, owianego legendą wraku. Przez godzinę będziemy mogli zająć się zgłębianiem jego tajemnicy, cieszyć się słońcem i kąpielami w wodzie o tak nieziemskiej  barwie.

Po około trzygodzinnej przygodzie morskiej przyjdzie i czas na lunch. Greckie tawerny w porcie Agios Nikolaos oferują pyszne specjały z owoców morza, tradycyjną zakyntyjską kuchnię lub barowe, ekonomiczne menu, jak pity czy souvlaki z grilla. Pamiętajmy, że lunch nie jest wliczone w cenę wycieczki.

Dobrego nigdy za wiele! Posileni wyruszymy drogą prowadzącą przez malownicze górskie wioski słynące z produkcji miodu, ziół, wina, oliwy i ręcznie tkanych dywanów. W jednej z nich znajdziemy też dłuższą chwilę na degustację lokalnych produktów i smakołyków. Przemieszczając się do kolejnego celu, zza okien autobusu podziwiać będziemy niezurbanizowany, górzysty krajobraz wyspy, gdzie, jak się zdaje, czas zatrzymał się w nieokreślonym momencie XX wieku.

Kolejnym punktem naszej wyprawy będzie spacer po dwustumetrowym klifie, z którego ujrzeć można Zatokę Świętego Jerzego, dzisiaj częściej nazywaną już Zatoką Wraku. Ta ukryta wśród białych klifów plaża z porzuconym na niej wrakiem statku, stanowi dziś jedną z wizytówek nie tylko Zakynthos czy Wysp Jońskich, ale także samej Grecji. 

Chcąc ujrzeć ją z najlepszej, znanej z wielu widokówek i folderów, perspektywy pójdziemy dalej niż inne grupy zwiedzających. Tłumy turystów zostawimy daleko w tyle przy punkcie widokowym. Pod okiem przewodnika, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, z dala od samej krawędzi klifu, udamy się niewielu znaną ścieżką do miejsca, z którego Navagio można podziwiać w całej okazałości. To również niepowtarzalna okazja na zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć z wrakiem i zatoką w tle. Państwa przewodnik pokaże najlepsze miejsca i pomoże w ich wykonaniu. Roztaczający się stąd widok na długo zapadnie nam w pamięci. 

Nieco później, w urokliwej miejscowości Anafonitria, zwiedzimy XV-wieczny monastyr, który jako jeden z nielicznych obiektów na wyspie w nienaruszonym stanie przetrwał katastrofalne trzęsienie ziemi, które nawiedziło Zakynthos w 1953 roku. W tym miejscu patron wyspy, święty Dionizos spędził 40 lat swojego życia.

Drogę powrotną, biegnącą w cieniu przecinającego wyspę pasma górskiego, umilą nam roztaczające się za oknami widoki. Spędzone wspólnie na wycieczce chwile przysporzą nam możliwości do wakacyjnego wypoczynku w niezwykłych okolicznościach greckiej przyrody, a pełne ciekawostek opowieści naszych przewodników, pozwolą dowiedzieć się więcej na temat codziennego życia wyspiarzy, greckich tradycji i kultury oraz tutejszej historii.

Nasze pełne wrażeń, zakyntyjskie tournee zakończymy wieczorem, rozwożąc Państwa do ustalonych miejsc zbiórki.

*Udział w rejsie do Zatoki Wraku (Navagio) i Błękitnych Grot (Blue Caves) jest dobrowolny i każdy z uczestników wycieczki ma prawo do rezygnacji z niego. W przypadku rezygnacji, uczestnik na czas rejsu pozostaje w porcie bez opieki pilota. W momencie rezygnacji z w/w rejsu uczestnikowi wycieczki zwracany jest koszt biletu na rejs, w którego skład wchodzi rejs wraz z opieką pilota. Zwrot dokonywany jest taką samą formą, jaką dokonano płatności za wycieczkę. W przypadku płatności przelewem lub DotPay zwrot zostanie dokonany w terminie nie dłuższym niż 21 dni roboczych, na ten sam numer rachunku z którego została dokonana płatność.

ANIMATOR NA POKŁADZIE! 

Podczas każdej wycieczki Mix Północ w wersji autokarowej w zwiedzaniu towarzyszy nam magiczny animator, który troszczy się o doskonałe nastroje najmłodszych uczestników, zapewniając im moc zabaw i atrakcji. 

Czego dowiem się na Mix Północ?

Na naszej wycieczce poruszymy między innymi następujące tematy:

 • Położenie, geologia i charakterystyka wyspy Zakynthos
 • Charakterystyka Wysp Jońskich
 • Historia Zakynthos
 • Codzienność Zakynthos i warunki życia na wyspie
 • Drzewa oliwne i oliwa na Zakynthos 
 • Wino w Grecji i na Zakynthos oraz proces jego produkcji
 • Dionizos - mityczny bóg wina
 • Właściwości lecznicze źródeł siarkowych
 • Lokalne tajemnice i opowieści
 • Legendy Błękitnych Grot
 • Historia wraku znajdującego się w Zatoce Navagio
 • Tradycyjne greckie alkohole
 • Grecka kuchnia i zwyczaje kulinarne Greków
 • Przyroda wyspy Zakynthos - różnorodność fauny i flory
 • Solniska na wyspie
 • Trzęsienie ziemi z 1953 roku
 • Monastyr w Anafonitrii i żywot św. Dionizosa - patrona wyspy
 • Przysmaki Zakynthos i ich miejsce w greckiej tradycji
 • Przyprawy Zakynthos i ich zastosowanie w greckiej kuchni
 • Mityczne korzenie wyspy
 • Współczesna sytuacja polityczno-gospodarcza Grecji
 • Formacje geologiczne i ich charakterystyka z przymrużeniem oka
 • Greckie ciekawostki, dowcipy i tajemnice
 • Pożary na wyspie i przyczyny ich wybuchania
 • oraz wiele innych  ciekawostek i odpowiedzi na intrygujące Państwa pytania...

Gwarancje

Galeria

Pokaż pełen opis
Ukryj pełen opis

Porady

Na naszą wycieczkę warto zabrać: aparat fotograficzny, kamerę, suchy prowiant i napoje, zestaw plażowicza + buty na kamieniste plaże, zestaw do nurkowania (opcjonalnie), wygodne obuwie do chodzenia (buty z twardą podeszwą), nakrycie głowy, krem ochronny z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, leki na chorobę lokomocyjną.

Program

Zakynthos wycieczki do Grecji

1. Odwiedzasz lokalną winiarnię...

gdzie podczas wizyty dowiadujesz się wszystkiego o procesie produkcji wina. Degustacja trunku zbliży Cię jeszcze bardziej do greckiej tradycji

Zakynthos wycieczki do Grecji

2. Fotografujesz panoramę

wschodniej części wyspy, obejmując ją swoim wzrokiem od południa aż na samą północ. Dzięki czemu już wiesz jak wygląda Zante, nie tylko na mapie, ale i w 3D!

Zakynthos wycieczki do Grecji

3. Naturalne SPA na plaży Xigia,

kąpiąc się w jej siarkowo-kolagenowych źródłach odmładzasz swoje ciało i umysł. Zastrzyk energii i zdrowia jest dobrym początkiem przed dalszą podróżą w głąb wyspy

Zakynthos wycieczki do Grecji

4. Masz okazję zobaczyć jak wygląda grecki port Agios Nikolaos

Wyruszasz stąd w trzygodzinny rejs do Błękitnych Grot i Zatoki Wraku. Po rejsie możesz odpocząć i skosztować tu greckiej kuchni podczas przerwy na lunch. (lunch nie jest wliczony w cenę wycieczki)

Zakynthos wycieczki do Grecji

5. Pływasz w Błękitnych Grotach,

podziwiając fascynujące odcienie krystalicznie czystej wody oraz niesamowite formacje sklane. Zatrzymaj te widoki na zdjęciach i filmikach. Również podwodnych!

Zakynthos wycieczki do Grecji

6. Zachwycasz się Zatoką Wraku!

Gratulacje! Właśnie dotarłeś do jednego z najważniejszych celów Twojej podróży. Teraz możesz podziwiać, dotykać, fotografować, a nawet uronić łzę szczęścia z wrażenia!

Zakynthos wycieczki do Grecji

7. Stoisz na klifie z Zatoką Wraku u stóp

Nasz przewodnik zaprowadził Cię daleko za taras widokowy, abyś mógł zrobić takie właśnie, kalendarzowe zdjęcie. Pięknie, prawda? *z uwagi na decyzje lokalnych władz i czasowo ograniczony dostęp do klifu – punkt programu realizowany jest z oficjalnego punku widokowego (balkonu).

Zakynthos wycieczki do Grecji

8. Próbujesz zakyntyjskich specjałów,

rozpieszczając swoje kubki smakowe słodyczami, winem i miodem. Do tego oliwa i oliwki z ekologicznej plantacji.

Zakynthos wycieczki do Grecji

9. ANAFONITRA, CUD PRZEBACZENIA I ŚWIĘTY DIONIZOS,

Poznajesz historię bardzo ważnego dla Zakyntyjczyków miejsca i zamieszkującego go kiedyś patrona wyspy, Św. Dionizosa. Jest to jedno z niewielu miejsc na wyspie, które przetrwało wielkie trzęsienie ziemi w 1953 roku

CENNIK I REZERWACJA

CENNIK
Osoba dorosła
45 €
Dziecko 2 – 12 lat
0 €
Dziecko poniżej 2 roku życia
0 €
Cena obejmuje

(w przygotowaniu)
Cena nie obejmuje

(w przygotowaniu)

Zmień wycieczkę