Szczegóły

Idealna propozycja dla wszystkich którzy spędzają swój urlop na Zakynthos, bez względu na czas jego trwania. Możliwość zobaczenia wyspy podczas jednego dnia z dwóch perspektyw: lądu i morza. Jako jedyni proponujemy wycieczkę, podczas której Zatokę Wraku (Navagio) podziwiać można zarówno z ponad dwustumetrowego klifu, a już kilka godzin później plażować u jej brzegów które dostępne są jedynie od strony morza. 

W czasie naszej całodniowej wyprawy podróżować będziemy klimatyzowanym minibusem o podwyższonym standardzie, w grupie złożonej maksymalnie z 19 osób (VIP). Odbędziemy także dwa rejsy* - do Błękitnych Grot i Zatoki Wraku (Navagio). Koszt biletów na rejsy* wliczony jest w cenę naszej wycieczki. 

Wycieczkę rozpoczniemy w godzinach porannych, w ustalonych wcześniej miejscach zbiórki zlokalizowanych w pobliżu miejsc państwa zakwaterowania. 

Dzień rozpoczniemy niczym prawdziwi Grecy -  od lampki wina w winiarni rodziny Solomos albo Callinico, gdzie wytwarzanych jest kilkanaście rodzajów wina. Zwiedzimy pomieszczenia pełne stalowych kadzi i piwnice z dębowymi beczkami, w których boski trunek dojrzewa, nabierając smaku. . Po zapoznaniu się z procesem produkcji, historią i kulturą związaną z piciem tego szlachetnego trunku przystąpimy do degustacji. Nawet wytrawni smakosze docenią osobliwy bukiet i smak tutejszych win.

Orzeźwienia i relaksu poszukamy w chłodnych źródłach siarkowych na plaży Xigia. To naturalne zakyntyjskie kolagenowe SPA słynie ze swych właściwości leczniczych i zbawiennego wpływu na skórę, alergie czy schorzenia reumatoidalne. Pamiętajmy o zdjęciu srebrnej biżuterii!

Zaledwie kilkunastominutowy przejazd dzieli nas od malowniczego Agios Nikolaos. Ten niewielki, urokliwy port, pełen powiewających na ciepłym wietrze żagli cumujących tutaj łodzi, jest miejscem, z którego wyruszymy w nasz rejs* do Błękitnych Grot (Blue Caves). Niewielkie rozmiary naszej łodzi motorowej pozwolą nam zajrzeć do ich wnętrza

W Blue Caves światło słoneczne w połączeniu z barwą wody tworzy spektakularny efekt wizualny. Błękitne jaskinie zostały odkryte w 1897 roku i do dzisiaj stanowią niewątpliwą atrakcję. Podczas rejsu* zaplanowaliśmy możliwość kąpieli lub snorkelingu w przejrzystych wodach Morza Jońskiego, dla chętnych możliwe również we wnętrzu jednej z jaskiń.

Po rejsie zdobędziemy najdalej na północ wysunięty przylądek Zakynthos — Skinari. To tutaj można zejść po długich, magicznych i wiodących do samego morza schodach oraz zobaczyć malowniczy, charakterystyczny wiatrak, który zdobi tę część wyspy.

Po takiej dawce widoków czas wrzucić coś na ząb. W urokliwym zaułku na prawdziwej greckiej wsi poznamy rodzinę Zakyntyjczyków, która pozwoli nam spróbować najlepszego miodu pomarańczowego na Zakynthos, a także oliwy, nalewek, rodzynek i zakyntyjskich słodkości. 

Kolejnym punktem naszej wyprawy będzie spacer po dwustumetrowym klifie, z którego ujrzeć można Zatokę Świętego Jerzego, dzisiaj częściej nazywaną już Zatoką Wraku. Ta ukryta wśród białych klifów plaża z porzuconym na niej wrakiem statku, stanowi dziś jedną z wizytówek nie tylko Zakynthos czy Wysp Jońskich, ale także samej Grecji.  

Chcemy ujrzeć ją z najlepszej perspektywy. Pod okiem przewodnika, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, z dala od samej krawędzi klifu, udamy się ścieżką do miejsca, z którego Navagio można podziwiać w całej okazałości. To również niepowtarzalna okazja na zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć z wrakiem i zatoką w tle. Państwa przewodnik pokaże najlepsze miejsca i pomoże w ich wykonaniu. Roztaczający się stąd widok na długo zapadnie nam w pamięci. 

Pora lunchu przypadnie nam w urokliwej, górskiej wiosce Anafonitria. Tutaj zatrzymamy się w tradycyjnej greckiej tawernie. Nim zasiądziemy do stolików, zajrzymy do kuchni i na własne oczy zobaczymy, jak przygotowuje się regionalne potrawy. Pamiętajmy, że lunch nie jest wliczony w cenę wycieczki. 

Po posiłku udamy się na krótki spacer do położonego nieopodal monastyru. Jest to jeden z nielicznych obiektów, które w niemal nienaruszonym stanie przetrwały trzęsienie ziemi, które nawiedziło wyspę w 1953 roku. To tutaj czterdzieści lat życia spędził także patron wyspy, święty Dionizos, którego kult na Zakynthos po dziś dzień pozostaje niezwykle żywy. 

Porto Vromi, zjawiskowo pięknej zatoki, wyruszymy w morską przeprawę do zatoki Wraku.

Rejs* z Porto Vromi do Zatoki Wraku potrwa około 20 minut. Mijając Chrissi Akti, dziewiczą plażę o złocistym, połyskującym w słonecznych promieniach piasku dopłyniemy do Zatoki Wraku. Zatrzymamy się tu na niedostępnej od strony lądu, jednej z najpiękniejszych plaż świata, która rozpięła swe ramiona między białymi, wapiennymi ścianami Navagio. To niezwykłe, zagubione wśród wysokich skał miejsce oszałamia lazurem morza i bielą rozgrzanego piasku. Spędzimy tutaj godzinę. Będzie to czas zarówno na  morskie i słoneczne kąpiele, jak i eksplorowanie skrywającego wiele tajemnic wraku przemytniczego statku, który rozbił się w zatoce w 1982 roku.

W drodze powrotnej wpłyniemy do grot zachodniego wybrzeża. Wysokie wyrzeźbione przez naturę klify urzekną nas swoim majestatem. 

W drodze powrotnej do Porto Vromi nadejdzie czas, by rozbudzić naszą wyobraźnię. Groty w zatoce ujawnią nam twarz mitycznego boga mórz i oceanów - Posejdona, a Jaskinia Zakochanych skłoni do skradnięcia całusa ukochanemu. Po przeciwnej stronie, filozoficznym wzrokiem spoglądać będzie na nas sam Sokrates.

Drogę powrotną, biegnącą w cieniu przecinającego wyspę pasma górskiego, umilą nam roztaczające się za oknami widoki. Spędzone wspólnie na wycieczce chwile przysporzą nam możliwości do wakacyjnego wypoczynku w niezwykłych okolicznościach greckiej przyrody, a pełne ciekawostek opowieści naszych przewodników, pozwolą dowiedzieć się więcej na temat codziennego życia wyspiarzy, greckich tradycji i kultury oraz tutejszej historii.

Nasze pełne wrażeń, zakintyjskie tournee zakończymy wieczorem, rozwożąc Państwa do ustalonych miejsc zbiórki.

*Udział w rejsie do Zatoki Wraku (Navagio) i Błękitnych Grot (Blue Caves) jest dobrowolny i każdy z uczestników wycieczki ma prawo do rezygnacji z niego. W przypadku rezygnacji, uczestnik na czas rejsu pozostaje w porcie bez opieki pilota. W momencie rezygnacji z w/w rejsu uczestnikowi wycieczki zwracany jest koszt biletu na rejs, w którego skład wchodzi rejs wraz z opieką pilota. Zwrot dokonywany jest taką samą formą, jaką dokonano płatności za wycieczkę. W przypadku płatności przelewem lub DotPay zwrot zostanie dokonany w terminie nie dłuższym niż 21 dni roboczych, na ten sam numer rachunku z którego została dokonana płatność

Czego dowiem się na Mix Północ VIP?

Na naszej wycieczce poruszymy między innymi następujące tematy:

 • Położenie, geologia i charakterystyka wyspy Zakynthos
 • Charakterystyka Wysp Jońskich
 • Historia Zakynthos
 • Codzienność Zakynthos i warunki życia na wyspie
 • Drzewa oliwne i oliwa na Zakynthos 
 • Wino w Grecji i na Zakynthos oraz proces jego produkcji
 • Dionizos - mityczny bóg wina
 • Właściwości lecznicze źródeł siarkowych
 • Lokalne tajemnice i opowieści
 • Legendy Błękitnych Grot
 • Historia wraku znajdującego się w Zatoce Navagio
 • Tradycyjne greckie alkohole
 • Grecka kuchnia i zwyczaje kulinarne Greków
 • Przyroda wyspy Zakynthos - różnorodność fauny i flory
 • Solniska na wyspie
 • Trzęsienie ziemi z 1953 roku
 • Monastyr w Anafonitrii i żywot św. Dionizosa - patrona wyspy
 • Przysmaki Zakynthos i ich miejsce w greckiej tradycji
 • Przyprawy Zakynthos i ich zastosowanie w greckiej kuchni
 • Mityczne korzenie wyspy
 • Współczesna sytuacja polityczno-gospodarcza Grecji
 • Formacje geologiczne i ich charakterystyka z przymrużeniem oka
 • Greckie ciekawostki, dowcipy i tajemnice
 • Pożary na wyspie i przyczyny ich wybuchania 
 • oraz wiele innych ciekawostek oraz odpowiedzi na intrygujące Państwa pytania...

Gwarancje

Galeria

Pokaż pełen opis
Ukryj pełen opis

Porady

Na naszą wycieczkę warto zabrać: aparat fotograficzny, kamerę, suchy prowiant i napoje, zestaw plażowicza + buty na kamieniste plaże, zestaw do nurkowania (opcjonalnie), wygodne obuwie do chodzenia (buty z twardą podeszwą), nakrycie głowy, krem ochronny z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, leki na chorobę lokomocyjną.

Program

Zakynthos wycieczki do Grecji

1. Odwiedzasz lokalną winiarnię,

gdzie podczas wizyty dowiadujesz się wszystkiego o procesie produkcji wina. Degustacja trunku zbliża Cię jeszcze bardziej do greckiej tradycji.

Zakynthos wycieczki do Grecji

2. Naturalne SPA na plaży Xigia,

kąpiąc się niczym w spa w źródłach siarkowo-kolagenowych. Twoje ciało dostaje zastrzyk zdrowia, a Ty energię na dalszą część podróży.

Zakynthos wycieczki do Grecji

3. Masz okazję zobaczyć jak wygląda grecki port Agios Nikolaos

Łódki kołyszą się w rytmie fal, woda wydaje się niemożliwie niebieska, a to dopiero początek!

Zakynthos wycieczki do Grecji

4. Pływasz w Błękitnych Grotach,

podziwiając fascynujące odcienie krystalicznie czystej wody oraz niesamowite formacje skalne. Zatrzymaj te widoki na zdjęciach i filmikach. Również podwodnych!

Zakynthos wycieczki do Grecji

5. Zdobywasz przylądek Skinari!

Magiczny wiatrak na wzgórzu i schody, które malowniczo wiją się do samego morza - to właśnie przylądek Skinari. Zejdź niżej, by cieszyć się widokiem na fale odbijające się o ściany wysokich klifów!

Zakynthos wycieczki do Grecji

6. Próbujesz zakyntyjskich specjałów,

rozpieszczając swoje kubki smakowe słodyczami, winem i miodem. Do tego oliwa i oliwki z ekologicznej plantacji.

Zakynthos wycieczki do Grecji

7. Stoisz na klifie z Zatoką Wraku u stóp

Nasz przewodnik zaprowadził Cię daleko za taras widokowy, abyś mógł zrobić takie właśnie, kalendarzowe zdjęcie. Pięknie, prawda? *z uwagi na decyzje lokalnych władz i czasowo ograniczony dostęp do klifu – punkt programu realizowany jest z oficjalnego punku widokowego (balkonu).

Zakynthos wycieczki do Grecji

8. Delektujesz się grecką kuchnią

W prawdziwej zakyntyjskiej tawernie poznajesz nowe dania, dzięki czemu Grecja staje się Tobie jeszcze bliższa. Zjadłeś wszystko? Nic dziwnego! (lunch nie jest wliczony w cenę wycieczki)

Zakynthos wycieczki do Grecji

9. ANAFONITRA, CUD PRZEBACZENIA I ŚWIĘTY DIONIZOS,

Poznajesz historię bardzo ważnego dla Zakyntyjczyków miejsca i zamieszkującego go kiedyś patrona wyspy, Św. Dionizosa. Jest to jedno z niewielu miejsc na wyspie, które przetrwało wielkie trzęsienie ziemi w 1953 roku. Opcjonalny punkt wycieczki – uzależniony od ram czasowych wycieczki.

Zakynthos wycieczki do Grecji

11. Zjeżdżasz do Porto Vromi,

małego portu z ulubioną plażą Greków. Mógłbym tutaj zostać – pomyślałeś przed chwilą. Nie mamy nic przeciwko!

Zakynthos wycieczki do Grecji

12. Zachwycasz się Zatoką Wraku!

Gratulacje! Właśnie dotarłeś do jednego z najważniejszych celów Twojej podróży. Teraz możesz podziwiać, dotykać, fotografować, a nawet uronić łzę szczęścia z wrażenia!

CENNIK I REZERWACJA

CENNIK
Osoba dorosła
60 €
Dziecko 2 – 12 lat
30 €
Dziecko poniżej 2 roku życia
0 €
Cena obejmuje

(w przygotowaniu)
Cena nie obejmuje

(w przygotowaniu)

Zmień wycieczkę