Szczegóły

Idealna propozycja dla osób spędzających na Zakynthos swój siedmiodniowy urlop. Możliwość zobaczenia podczas jednego dnia wyspy z dwóch perspektyw: lądu i morza. Jako jedyni proponujemy wycieczkę, podczas której Zatokę Wraku (Navagio) podziwiać można zarówno z ponad dwustumetrowego klifu, a już kilka godzin później plażować u jej brzegów. 

W czasie naszej kilkunastogodzinnej, całodniowej wyprawy podróżować będziemy klimatyzowanym minibusem o podwyższonym standardzie w grupie złożonej maksymalnie z 19 osób (VIP). Odbędziemy także dwa rejsy - do Błękitnych Grot i Zatoki Wraku (Navagio).

Wycieczkę rozpoczniemy około godziny 8.30 w ustalonych wcześniej miejscach zbiórki zlokalizowanych w pobliżu miejsc państwa zakwaterowania. 

Dzień rozpoczniemy niczym prawdziwi Grecy -  od lampki wina w winiarni rodziny Solomos albo Callinico, gdzie wytwarzanych jest kilkanaście rodzajów wina. Zwiedzimy pomieszczenia pełne stalowych kadzi i piwnice z dębowymi beczkami, w których boski trunek dojrzewa, nabierając smaku. . Po zapoznaniu się z procesem produkcji, historią i kulturą związaną z piciem tego szlachetnego trunku mamy przystąpimy do degustacji. Nawet wytrawni smakosze docenią osobliwy bukiet i smak tutejszych win.

Punkt widokowy zlokalizowany tuż za urokliwą miejscowością Katastari będzie dopiero pierwszym stopniem w skali towarzyszącego nam w czasie całej wycieczki zachwytu.  Spojrzymy na roztaczający się stąd widok na wschodnie wybrzeże Zakynthos, kurorty Alikes i Alikanas, sąsiednią wyspę Kefalonię, a także nieco bardziej oddalony Peloponez. 

Orzeźwienia poszukamy w chłodnych źródłach siarkowych na plaży Xigia. To naturalne zakintyjskie kolagenowe SPA słynie ze swych właściwości leczniczych i zbawiennego wpływu na skórę, alergie czy schorzenia reumatoidalne. Na odważnych czeka możliwość wpłynięcia do podwodnej jaskini siarkowej, gdzie temperatura wody nie przekracza nigdy 15 °C. Pamiętajmy o zdjęciu srebrnej biżuterii!

Zaledwie kilkunastominutowy przejazd dzieli nas od malowniczego Agios Nikolaos. Ten niewielki, urokliwy port, pełen powiewających na ciepłym wietrze żagli cumujących tutaj łodzi, jest miejscem, z którego wyruszymy w nasz rejs do Błękitnych Grot (Blue Caves).

Najlepsza pora na wizytę w Blue Caves to właśnie godziny okołopołudniowe, ponieważ w tym czasie światło słoneczne tworzy spektakularny efekt wizualny. Błękitne jaskinie zostały odkryte w 1897 roku i do dzisiaj stanowią niewątpliwą atrakcję. Dla chętnych możliwość kąpieli lub snorkelingu we wnętrzu jaskiń.

Kolejnym punktem naszej wyprawy będzie spacer po dwustumetrowym klifie, z którego ujrzeć można Zatokę Świętego Jerzego znad przepaści, dzisiaj częściej nazywaną już Zatoką Wraku. Ta ukryta wśród białych klifów plaża z porzuconym na niej wrakiem statku, stanowi dziś jedną z wizytówek nie tylko Zakynthos czy Wysp Jońskich, ale także samej Grecji. 

Chcąc ujrzeć ją z najlepszej, znanej z wielu widokówek i folderów, perspektywy pójdziemy dalej niż inne grupy zwiedzających. Tłumy turystów i oficjalny, oferujący mało atrakcyjne widoki, punkt widokowy zostawimy daleko w tyle. Pod okiem przewodnika, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, z dala od samej krawędzi klifu, udamy się niewielu znaną ścieżką do miejsca, z którego Navagio można podziwiać w całej okazałości. Roztaczający się stąd widok na długo zapadnie nam w pamięci. 

Pora lunchu przypadnie nam w urokliwej, górskiej wiosce Anafonitria. Tutaj zatrzymamy się w tradycyjnej greckiej tawernie. Nim zasiądziemy do stolików, zajrzymy do kuchni i na własne oczy zobaczymy, jak przygotowuje się regionalne potrawy. Pamiętajmy, że lunch nie jest wliczony w cenę wycieczki. 

Po posiłku udamy się na krótki spacer do położonego nieopodal monastyru. Jest to jeden z nielicznych obiektów, które w niemal nienaruszonym stanie przetrwały trzęsienie ziemi, które nawiedziło wyspę w 1953 roku. To tutaj czterdzieści lat życia spędził także patron wyspy, święty Dionizos, którego kult na Zakynthos po dziś dzień pozostaje niezwykle żywy. 

Nim wyruszymy w kolejny rejs zapukamy też do Dimitrisa, zakintyjskiego gospodarza, który uraczy nas lokalnymi produktami. Degustacja greckich słodyczy, oliwek i oliwy odkryje przed nami jedne ze smaków Zante. 

W drodze do Porto Vromi, zjawiskowo pięknej zatoki, z której wyruszymy w morską przeprawę do zatoki Wraku, zatrzymamy się na Oreganowym zakręcie w poszukiwaniu rosnących tutaj ziół. W tym miejscu nie sposób nie zachwycić się również roztaczającymi się widokami na zachodnie, klifowe wybrzeże wyspy.

Rejs z Porto Vromi do Zatoki Wraku, naszą szybką, wyposażoną w toalety i przeszklone dno łodzią, potrwa 20 minut. Mijając Golden Coast, dziewiczą plażę o złocistym, połyskującym w słonecznych promieniach piasku dopłyniemy do Zatoki Wraku. Zatrzymamy się tu na niedostępnej od strony lądu, jednej z najpiękniejszych plaż świata, która rozpięła swe ramiona między białymi, wapiennymi ścianami Navagio. To niezwykłe, zagubione wśród wysokich skał miejsce oszałamia lazurem morza i bielą rozgrzanego piasku. Spędzimy tutaj godzinę. Będzie to czas zarówno na  morskie i słoneczne kąpiele, jak i eksplorowanie skrywającego wiele tajemnic wraku przemytniczego statku, który rozbił się w zatoce w 1982 roku.

Porę rejsu zaplanowaliśmy tak, aby uniknąć masy turystów wylewających się z wielkich wycieczkowców cumujących do brzegu w innych godzinach. W drodze powrotnej wpłyniemy do grot zachodniego wybrzeża, będziemy podziwiać podwodną faunę i florę. Wysokie wyrzeźbione przez naturę klify zanurzone w lazurowych wodach urzekną nas swoim majestatem. 

W drodze powrotnej do Porto Vromi nadejdzie czas, by rozbudzić naszą wyobraźnię. Groty w zatoce ujawnią nam twarz mitycznego boga mórz i oceanów - Posejdona, a Jaskinia Zakochanych skłoni do skradnięcia całusa ukochanemu. Po przeciwnej stronie, filozoficznym wzrokiem spoglądać będzie na nas sam Sokrates.

Drogę powrotną, biegnącą w cieniu przecinającego wyspę pasma górskiego, umilą nam roztaczające się za oknami widoki. Spędzone wspólnie na wycieczce chwile przysporzą nam możliwości do wakacyjnego wypoczynku w niezwykłych okolicznościach greckiej przyrody, a pełne ciekawostek opowieści naszych przewodników, pozwolą dowiedzieć się więcej na temat codziennego życia wyspiarzy, greckich tradycji i kultury oraz tutejszej historii.

Nasze pełne wrażeń, zakintyjskie tournee zakończymy około godziny 20.00, rozwożąc Państwa do ustalonych miejsc zbiórki.

Czego dowiem się na Mix Północ VIP?

Na naszej wycieczce poruszymy między innymi następujące tematy:

 • Położenie, geologia i charakterystyka wyspy Zakynthos
 • Charakterystyka Wysp Jońskich
 • Historia Zakynthos
 • Codzienność Zakynthos i warunki życia na wyspie
 • Drzewa oliwne i oliwa na Zakynthos 
 • Wino w Grecji i na Zakynthos oraz proces jego produkcji
 • Dionizos - mityczny bóg wina
 • Właściwości lecznicze źródeł siarkowych
 • Lokalne tajemnice i opowieści
 • Legendy Błękitnych Grot
 • Historia wraku znajdującego się w Zatoce Navagio
 • Tradycyjne greckie alkohole
 • Grecka kuchnia i zwyczaje kulinarne Greków
 • Przyroda wyspy Zakynthos - różnorodność fauny i flory
 • Solniska na wyspie
 • Trzęsienie ziemi z 1953 roku
 • Monastyr w Anafonitrii i żywot św. Dionizosa - patrona wyspy
 • Zwyczaje pogrzebowe Greków
 • Przysmaki Zakynthos i ich miejsce w greckiej tradycji
 • Przyprawy Zakynthos i ich zastosowanie w greckiej kuchni
 • Mityczne korzenie wyspy
 • Współczesna sytuacja polityczno-gospodarcza Grecji
 • Formacje geologiczne i ich charakterystyka z przymrużeniem oka
 • Greckie ciekawostki, dowcipy i tajemnice
 • oraz wiele innych...

Galeria

Porady

Na naszą wycieczkę warto zabrać: aparat fotograficzny, kamerę, suchy prowiant i napoje, zestaw plażowicza + buty na kamieniste plaże, zestaw do nurkowania (opcjonalnie), wygodne obuwie do chodzenia (buty z twardą podeszwą), nakrycie głowy, krem ochronny z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, leki na chorobę lokomocyjną.

Program

Zakynthos wycieczki do Grecji

1. Odwiedzasz lokalną winiarnię

Poznajesz proces produkcji i degustujesz wszystkie gatunki wina, co jeszcze bardziej zbliża Cię do greckiej tradycji.

Zakynthos wycieczki do Grecji

2. Fotografujesz panoramę

wschodniej części wyspy, obejmując ją swoim wzrokiem od południa aż na samą północ. Dzięki czemu już wiesz jak wygląda Zante, nie tylko na mapie, ale i w 3D!

Zakynthos wycieczki do Grecji

3. Odmładzasz się na plaży Xigia,

kąpiąc się niczym w spa w źródłach siarkowo-kolagenowych. Twoje ciało dostaje zastrzyk zdrowia, a Ty energię na dalszą część podróży.

Zakynthos wycieczki do Grecji

4. Masz okazję zobaczyć jak wygląda grecki port Agios Nikolaos

Łódki kołyszą się w rytmie fal, woda wydaje się niemożliwie niebieska, a to dopiero początek!

Zakynthos wycieczki do Grecji

5. Pływasz w Błękitnych Grotach,

podziwiając fascynujące odcienie krystalicznie czystej wody oraz niesamowite formacje skalne. Zatrzymaj te widoki na zdjęciach i filmikach. Również podwodnych!

Zakynthos wycieczki do Grecji

6. Stoisz na klifie z Zatoką Wraku u stóp

Nasz przewodnik zaprowadził Cię daleko za taras widokowy, abyś mógł zrobić takie właśnie, kalendarzowe zdjęcie. Pięknie, prawda?

Zakynthos wycieczki do Grecji

7. Delektujesz się grecką kuchnią

W prawdziwej zakyntyjskiej tawernie poznajesz nowe dania, dzięki czemu Grecja staje się Tobie jeszcze bliższa. Zjadłeś wszystko? Nic dziwnego! (lunch nie jest wliczony w cenę wycieczki)

Zakynthos wycieczki do Grecji

8. Próbujesz zakyntyjskich specjałów,

rozpieszczając swoje kubki smakowe słodyczami, winem i miodem. Do tego oliwa i oliwki z ekologicznej plantacji.

Zakynthos wycieczki do Grecji

9. Poznajesz historię patrona wyspy, Świętego Dionizosa,

który uratował monastyr, w którym właśnie stoisz, przed zawaleniem podczas katastrofalnego trzęsienia ziemi.

Zakynthos wycieczki do Grecji

10. Wznosisz się nad Oreganowym Zakrętem

Wstrzymujesz oddech i, przełamując swój lęk wysokości, przeżywasz jedną z najbardziej ekscytujących chwil w Twoim życiu!

Zakynthos wycieczki do Grecji

11. Zjeżdżasz do Porto Vromi,

małego portu z ulubioną plażą Greków. Mógłbym tutaj zostać – pomyślałeś przed chwilą. Nie mamy nic przeciwko!

Zakynthos wycieczki do Grecji

12. Zachwycasz się Zatoką Wraku!

Gratulacje! Właśnie dotarłeś do jednego z najważniejszych celów Twojej podróży. Teraz możesz podziwiać, dotykać, fotografować, a nawet uronić łzę szczęścia z wrażenia!

Cennik...

Os. dorosłaDziecko 2-12 latDziecko poniżej 2 latInformacje
50 €25 €0 €(Szczegóły)

Harmonogram

Wycieczka odbywa się w następujące dni: codziennie
Sprawdź harmonogram wycieczek obowiązujący od 28.04.2017 do 31.05.2017 oraz od 01.10.2017
Sprawdź harmonogram wycieczek obowiązujący od 01.06.2017 do 30.09.2017

REZERWACJA

Rezerwuj

Wybierz wycieczkę dla siebie

  Dużo miejsc
  Mało miejsc
  Ostatnie miejsca

Rezerwacja z rabatem!

Opis rabatu, lorem ipsum dolor sit amet denec ua netum.

Chcę rabat!Zmień wycieczkę