Szczegóły

Mix Północ Super VIP w wersji 18+ to gwarancja najwyższej jakości zwiedzania wyłącznie w grupie osób dorosłych*. 

Po wyspie będziemy przemieszczać się klimatyzowanym vanem w niewielkich grupach złożonych z maksymalnie 8 osób (Super VIP).  Tak mała ilość dorosłych uczestników sprawia, że zwiedzanie przebiega sprawnie, a kameralna atmosfera udziela się wszystkim turystom.

Program wycieczki łączy w sobie najpiękniejsze miejsca lądowej, północnej części wyspy z dodatkowymi atrakcjami -  rejsami** do Błękitnych Grot oraz Zatoki Wraku. Jako jedyni proponujemy możliwość zobaczenia w ciągu jednego dnia widoku na plażę na Navagio z klifu oraz opcję plażowania na niej.

Osobom wybierającym opcję Super VIP 18+ gwarantujemy: transfer spod hotelu, słodki poczęstunek po obiedzie, firmowy gadżet oraz butelkę wody, podróżowanie wyłącznie w towarzystwie osób powyżej 18 roku życia*.

Wycieczkę rozpoczniemy w godzinach porannych, odbierając Państwa z hoteli.

Dzień rozpoczniemy niczym prawdziwi Grecy -  od lampki wina w rodzinnej winiarni Art & wine, gdzie wytwarzanych jest kilka rodzajów szlachetnego trunku. W gościnnych progach rodzinnej winiarni zajrzymy również do pracowni malarskiej gospodarzy gdzie powstają  bizantyjskie ikony.  Na koniec czeka nas degustacja, która zadowoli nawet wytrawnych koneserów, a także pokaz prawidłowego serwowania wina.

Dalsza trasa prowadzić nas będzie centralną częścią wyspy, bogatą w winorośle i gaje oliwne. Punkt widokowy zlokalizowany tuż za urokliwą miejscowością Katastari będzie dopiero pierwszym stopniem w skali towarzyszącego nam w czasie całej wycieczki zachwytu.  Spojrzymy na roztaczający się stąd widok na wschodnie wybrzeże Zakynthos, kurorty Alikes i Alikanas, sąsiednią wyspę Kefalonię, a także nieco bardziej oddalony Peloponez.

Orzeźwienia poszukamy w chłodnych źródłach siarkowych na plaży Xigia. To naturalne zakintyjskie kolagenowe SPA słynie ze swych właściwości leczniczych i zbawiennego wpływu na skórę, alergie czy schorzenia reumatoidalne. Pamiętajmy o zdjęciu srebrnej biżuterii!

Kolejnym punktem programu będzie malowniczy i kameralny port na przylądku Skinari. W tym najdalej na północ wysuniętym zakątku wyspy będziemy mieli okazję rozkoszować się roztaczającymi stąd widokami na Morze Jońskie. Jedyne 9,5 km w linii prostej dzielić nas będzie od królującej nad nim Kefalonii. Stąd właśnie udamy się w pierwszy rejs**. Sunąc niewielką łodzią po niewiarygodnie błękitnej wodzie, wpłyniemy do wnętrza osławionych Blue Caves (Błękitnych Grot). Najlepsza pora na wizytę tutaj to właśnie godziny okołopołudniowe, ponieważ w tym czasie światło słoneczne tworzy spektakularny efekt wizualny. Podczas rejsu** zaplanowaliśmy możliwość kąpieli lub snorkelingu w przejrzystych wodach Morza Jońskiego, dla chętnych możliwe również we wnętrzu jednej z jaskiń. Zabierzmy kawałek chleba, by podkarmić rybki -  nurkować będziemy w wielkim jońskim akwarium.

Kolejnym punktem naszej wyprawy będzie spacer po dwustumetrowym klifie, z którego ujrzeć można Zatokę Świętego Jerzego, dzisiaj częściej nazywaną już Zatoką Wraku. Ta ukryta wśród białych klifów plaża z porzuconym na niej wrakiem statku, stanowi dziś jedną z wizytówek nie tylko Zakynthos czy Wysp Jońskich, ale także samej Grecji. 

Chcąc ujrzeć ją z najlepszej, znanej z wielu widokówek i folderów, perspektywy pójdziemy dalej niż inne grupy zwiedzających. Tłumy turystów zostawimy daleko w tyle przy punkcie widokowym. Pod okiem przewodnika, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, z dala od samej krawędzi klifu, udamy się niewielu znaną ścieżką do miejsca, z którego Navagio można podziwiać w całej okazałości. To również niepowtarzalna okazja na zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć z wrakiem i zatoką w tle. Państwa przewodnik pokaże najlepsze miejsca i pomoże w ich wykonaniu. Roztaczający się stąd widok na długo zapadnie nam w pamięci. 

Pora lunchu przypadnie nam w tradycyjnej greckiej tawernie zlokalizowanej w wiosce Anafonitria. Nim zasiądziemy do stołów, zajrzymy do samej kuchni, by na własne oczy zobaczyć, co przygotowała dla nas sama szefowa kuchni. Tutaj będziemy mieli okazję skosztować lokalnych specjałów: sałatki z pieczonego bakłażana, mousaki, gulaszu stifado, królika czy owoców morza. Pamiętajmy, że lunch nie jest wliczony w cenę wycieczki.

Po posiłku udamy się na krótki spacer do położonego nieopodal monastyru. Jest to jeden z nielicznych obiektów, które w niemal nienaruszonym stanie przetrwały trzęsienie ziemi, które nawiedziło wyspę w 1953 roku. To tutaj czterdzieści lat życia spędził także patron wyspy, święty Dionizos, którego kult na Zakynthos po dziś dzień pozostaje niezwykle żywy. 

Z Porto Vromi, zjawiskowo pięknej zatoki, wyruszymy w morską przeprawę do zatoki Wraku.

Rejs** z Porto Vromi do Zatoki Wraku potrwa około 20 minut. Mijając Chrissi Akti, dziewiczą plażę o złocistym, połyskującym w słonecznych promieniach piasku dopłyniemy do Zatoki Wraku. Zatrzymamy się tu na niedostępnej od strony lądu, jednej z najpiękniejszych plaż świata, która rozpięła swe ramiona między białymi, wapiennymi ścianami Navagio. To niezwykłe, zagubione wśród wysokich skał miejsce oszałamia lazurem morza i bielą rozgrzanego piasku. Spędzimy tutaj godzinę. Będzie to czas zarówno na  morskie i słoneczne kąpiele, jak i eksplorowanie skrywającego wiele tajemnic wraku przemytniczego statku, który rozbił się w zatoce w 1982 roku.

W drodze powrotnej wpłyniemy do grot zachodniego wybrzeża, będziemy podziwiać podwodną faunę i florę. Wysokie wyrzeźbione przez naturę klify zanurzone w lazurowych wodach urzekną nas swoim majestatem. Rozbudzimy też naszą wyobraźnię. Groty w zatoce Porto Vromi ujawnią nam twarz mitycznego boga mórz i oceanów - Posejdona, a Jaskinia Zakochanych skłoni do skradnięcia całusa ukochanemu. Po przeciwnej stronie, filozoficznym wzrokiem spoglądać będzie na nas sam Sokrates.

Drogę powrotną, biegnącą w cieniu przecinającego wyspę pasma górskiego, umilą nam roztaczające się za oknami widoki. Spędzone wspólnie na wycieczce chwile przysporzą nam możliwości do wakacyjnego wypoczynku w niezwykłych okolicznościach greckiej przyrody, a pełne ciekawostek opowieści naszych przewodników, pozwolą dowiedzieć się więcej na temat codziennego życia wyspiarzy, greckich tradycji i kultury oraz tutejszej historii.

Nasze pełne wrażeń, zakintyjskie tournee zakończymy wieczorem, rozwożąc Państwa prosto do hoteli.

 

*Gwarancja uczestnictwa w wyciecze wyłącznie osób dorosłych nie obowiązuje podczas trwania rejsów do Zatoki Wraku i Błękitnych Grot, podczas których pośród zwiedzających mogą pojawić się również młodsi uczestnicy.

**Udział w rejsie do Zatoki Wraku (Navagio) i Błękitnych Grot (Blue Caves) jest dobrowolny i każdy z uczestników wycieczki ma prawo do rezygnacji z niego. W przypadku rezygnacji, uczestnik na czas rejsu pozostaje w porcie bez opieki pilota. W momencie rezygnacji z w/w rejsu uczestnikowi wycieczki zwracany jest koszt biletu na rejs, w którego skład wchodzi rejs wraz z opieką pilota. Zwrot dokonywany jest taką samą formą, jaką dokonano płatności za wycieczkę. W przypadku płatności przelewem lub DotPay zwrot zostanie dokonany w terminie nie dłuższym niż 21 dni roboczych, na ten sam numer rachunku z którego została dokonana płatność

Czego dowiem się na Mix Północ Super VIP?

Na naszej wycieczce poruszymy między innymi następujące tematy:

 • Położenie, geologia i charakterystyka wyspy Zakynthos
 • Charakterystyka Wysp Jońskich
 • Historia Zakynthos
 • Codzienność Zakynthos i warunki życia na wyspie
 • Drzewa oliwne i oliwa na Zakynthos  
 • Wino w Grecji i na Zakynthos oraz proces jego produkcji
 • Dionizos - mityczny bóg wina
 • Właściwości lecznicze źródeł siarkowych
 • Lokalne tajemnice i opowieści
 • Legendy Błękitnych Grot
 • Historia wraku znajdującego się w Zatoce Navagio
 • Tradycyjne greckie alkohole
 • Grecka kuchnia i zwyczaje kulinarne Greków
 • Przyroda wyspy Zakynthos - różnorodność fauny i flory
 • Solniska na wyspie
 • Trzęsienie ziemi z 1953 roku
 • Monastyr w Anafonitrii i żywot św. Dionizosa - patrona wyspy
 • Przysmaki Zakynthos i ich miejsce w greckiej tradycji
 • Przyprawy Zakynthos i ich zastosowanie w greckiej kuchni
 • Mityczne korzenie wyspy
 • Współczesna sytuacja polityczno-gospodarcza Grecji
 • Formacje geologiczne i ich charakterystyka z przymrużeniem oka
 • Greckie ciekawostki, dowcipy i tajemnice
 • oraz wiele innych opowieści i odpowiedzi na intrygujące Państwa pytania...

Gwarancje

Galeria

Pokaż pełen opis
Ukryj pełen opis

Porady

Na naszą wycieczkę warto zabrać: aparat fotograficzny, kamerę, suchy prowiant i napoje, zestaw plażowicza + buty na kamieniste plaże, zestaw do nurkowania (opcjonalnie), wygodne obuwie do chodzenia (buty z twardą podeszwą), nakrycie głowy, krem ochronny z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, leki na chorobę lokomocyjną.

Program

Zakynthos wycieczki do Grecji

1. Odwiedzasz lokalną winiarnię,

gdzie podczas wizyty dowiadujesz się wszystkiego o procesie produkcji wina. Degustacja trunku zbliża Cię jeszcze bardziej do greckiej tradycji.

Zakynthos wycieczki do Grecji

2. Fotografujesz panoramę

wschodniej części wyspy, obejmując ją swoim wzrokiem od południa aż na samą północ. Dzięki czemu już wiesz jak wygląda Zante, nie tylko na mapie, ale i w 3D!

Zakynthos wycieczki do Grecji

3. Naturalne SPA na plaży Xigia,

kąpiąc się niczym w spa w źródłach siarkowo-kolagenowych. Twoje ciało dostaje zastrzyk zdrowia, a Ty energię na dalszą część podróży.

Zakynthos wycieczki do Grecji

4. Masz okazję zobaczyć jak wygląda przylądek Skinari

Łódki kołyszą się w rytmie fal, woda wydaje się niemożliwie niebieska, a to dopiero początek!

Zakynthos wycieczki do Grecji

5. Pływasz w Błękitnych Grotach,

podziwiając fascynujące odcienie krystalicznie czystej wody oraz niesamowite formacje sklane. Zatrzymaj te widoki na zdjęciach i filmikach. Również podwodnych!

Zakynthos wycieczki do Grecji

6. Stoisz na klifie z Zatoką Wraku u stóp.

Nasz przewodnik zaprowadził Cię daleko za taras widokowy, abyś mógł zrobić takie właśnie, kalendarzowe zdjęcie. Pięknie, prawda? *z uwagi na decyzje lokalnych władz i czasowo ograniczony dostęp do klifu – punkt programu realizowany jest z oficjalnego punku widokowego (balkonu).

Zakynthos wycieczki do Grecji

7. Delektujesz się grecką kuchnią

W prawdziwej zakyntyjskiej tawernie poznajesz nowe dania, dzięki czemu Grecja staje się Tobie jeszcze bliższa. Zjadłeś wszystko? Nic dziwnego! (lunch nie jest wliczony w cenę wycieczki)

Zakynthos wycieczki do Grecji

8. ANAFONITRIA, CUD PRZEBACZENIA I ŚWIĘTY DIONIZOS,

Poznajesz historię bardzo ważnego dla Zakyntyjczyków miejsca i zamieszkującego go kiedyś patrona wyspy, Św. Dionizosa. Jest to jedno z niewielu miejsc na wyspie, które przetrwało wielkie trzęsienie ziemi w 1953 roku. Opcjonalny punkt wycieczki – uzależniony od ram czasowych wycieczki.

Zakynthos wycieczki do Grecji

10. Zjeżdżasz do Porto Vromi,

małego portu z ulubioną plażą Greków. Mógłbym tutaj zostać – pomyślałeś przed chwilą. Nie mamy nic przeciwko!

Zakynthos wycieczki do Grecji

11. Zachwycasz się Zatoką Wraku!

Gratulacje! Właśnie dotarłeś do jednego z najważniejszych celów Twojej podróży. Teraz możesz podziwiać, dotykać, fotografować, a nawet uronić łzę szczęścia z wrażenia!

CENNIK I REZERWACJA

CENNIK
Osoba dorosła
85 €
Dziecko 2 – 12 lat
Dziecko poniżej 2 roku życia
Cena obejmuje

(w przygotowaniu)
Cena nie obejmuje

(w przygotowaniu)

Zmień wycieczkę