Zante
MAGIC TOURS

Najlepsze wycieczki fakultatywne na Zakynthos

Przepisy drogowe w Grecji

Jeśli decydujecie się na wynajem samochodu lub skutera w Grecji i zwiedzania jej na własną rękę, warto znać przepisy drogowe obowiązujące w tym kraju. Na szczęście są one podobne do tych panujących w Polsce 😊

 

Informacje ogólne

W Grecji panuje ruch prawostronny, wyprzedzanie powinno następować z lewej strony. Podczas kierowania nie można używać telefonu komórkowego, chyba że korzysta się z zestawu głośnomówiącego lub słuchawek. Podczas jazdy po greckich drogach należy zapinać pasy. Dotyczy to wszystkich, zarówno pasażerów, jak i kierowców. Z tego obowiązku zwolnieni są tylko taksówkarze, kobiety w ciąży i kierowcy samochodów dostawczych. Jeśli na urlop wybieracie się z dziećmi pamiętajcie, że jeśli są wzrostu poniżej 135 cm powinny być przewożone w specjalnych fotelikach. Do 12 roku życia nie mogą też jeździć na przednich siedzeniach. Włączanie świateł w Grecji w ciągu dnia nie jest obowiązkowe, należy to robić wyłącznie w nocy lub w przypadku złych warunków atmosferycznych.

 

Alkohol

W Grecji dozwolony limit stężenia alkoholu we krwi wynosi 0,5 w przypadku doświadczonych kierowców. Dla kierowców początkujących lub zawodowych jest to 0,2 promila.

 

Dokumenty

Obowiązkowym dokumentem, jaki musimy posiadać przy wypożyczeniu auta jest oczywiście dowód osobisty lub paszport, a także prawo jazdy. W przypadku wynajmu auta, kierowca kat. A, B lub C musi mieć ukończone 21 lat i prawo jazdy przynajmniej od roku. Ubezpieczenie auta jest zapewniane po stronie wypożyczalni ( dodatkowo płatne lub wliczone w cenę). Należy pamiętać, że zazwyczaj w przypadku wynajmu, koszty nie obejmują paliwa i dodatkowych ubezpieczeń.

 

Ograniczenie prędkości – dla samochodów osobowych

Teren niezabudowany 90 km/ h
Teren zabudowany 50 km/ h
Drogi ekspresowe 110 km/ h
Autostrady 130 km/ h

 

Grecy nie zawsze stosują się do przepisów drogowych, jednak nie powinniśmy brać z nich przykładu. W przypadku wykroczeń popełnianych przez obcokrajowców, są oni surowo karani mandatami, a za złamanie niektórych przepisów grozi nawet odebranie tablicy rejestracyjnej.

 

Jeśli byliby Państwo zainteresowani wynajęciem samochodu lub skutera to zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą: http://zantemagictours.pl/auto-rental

Tagi:
Kategorie:

Udostępnij wycieczkę

Facebook
WhatsApp
Email

Zamknij