Zante
MAGIC TOURS

Najlepsze wycieczki fakultatywne na Zakynthos

Flaga Grecji

KRYZYS W GRECJI?! 31.07.2012

W związku z licznymi mailami od Was odnośnie sytuacji ekonomiczno- politycznej w Grecji, a co za tym idzie obawy o Wasze bezpieczeństwo chciałbym zająć stanowisko i zapoznać Was z realną sytuacją , a nie kierować się zasadą „wolnych” mediów, iż „bad news is good news”. Pamiętajcie, proszę, że w mediach za pozytywny przekaz telewizyjny trzeba płacić ogromne pieniądze vide EURO 2012 w Polsce, a free pokazywane są informacje tylko złe (Izrael, Egipt, Tunezja, Grecja)

Nie bójcie się Grecji!

Widząc zamieszki w Atenach powinniście wiedzieć, że Grecja jest kolebką demokracji i wolności zgromadzeń więc każdy obywatel ma prawo wyrazić swoje niezadowolenie nie narażając się na sankcje ze strony Państwa. Tajemnicą poliszynela jest to, że wiele z nich było sterowanych przez populistyczno- komunistyczną partie KKE, która chce przejąć władze wykorzystując chwiejne nastroje społeczne. Wszelkie demonstracje w Atenach odbywają się na Placu Syntagma, gdzie znajduje się Grecki Parlament, poza tym rejonem w mieście jest zupełnie spokojnie.

Czy pielęgniarki palące opony na Wiejskiej nie spowodowały czasem u Greków niepokoju stąd tak mała frekwencja na polskim EURO? 😉

Planując wakacje i zastanawiając się czy Grecja jest krajem bezpiecznym radziłbym się zastanowić czy czasem bardziej niebezpiecznie jest po zmroku np. w centrum Łodzi, Warszawy lub dowolnie podstawionym tutaj polskim mieście. 
A czy czasami nie u nas na każdym kroku można spotkać „dresiarzy”, spędzający swój wolny czas pakując w siłowni czekając tylko gdzie można sprawdzić swoją siłę?

Apelujemy o zdrowy rozsądek!

Grecja to kraj gdzie zostawia się otwarte domy, kluczyki w stacyjkach samochodu i nic nie ginie. Radziłbym większą ostrożność w dużych miastach ze względu na wielką ilość obcokrajowców ze wszystkich stron świata (Ateny ok. 1,5 mln emigrantów) Nas już w niedługim okresie czeka to samo… Jednak, aby nie było zbyt słodko prawdą jest, że niektórzy nie pracują zbyt uczciwie czekając na „białą skórę” i łatwy zarobek. Przykładowo wchodząc do taksówki ZAWSZE trzeba ustalić cenę i z góry zapłacić.

A co do sytuacji ekonomicznej; znajomy Grek powiedział mi ostatnio, że to nie Grecy są biedni, a państwo Greckie. Z pewnością coś jest na rzeczy.
Sami Grecy bombardowani informacjami o kryzysie trochę ze strachu przed jutrem zaciskają pasa i nie są już tak konsumpcyjni. Pieniądz nie jest w obiegu
a to jest najgorsze dla gospodarki.

Niestety wejście Ellady do strefy euro spowodował znaczy wzrost cen w stosunku do ery drachmy. Odbija się to rezonansem na turystyce gdzie hotelarze oferujący opcję All inclusive starają się zaoszczędzić przede wszystkim obniżając jakość potraw i alkoholi. Decydując się na najtańszą ofertę AI radziłbym być przygotowany na to, że ze świeczką będziecie szukać greckich produktów, które nawet w sklepach są po prostu drogie.

Mam nadzieję, że rzuciłem trochę innego światła na sytuację w Grecji widzianą oczyma jej mieszkańca.

Jednocześnie zapraszając na Zakynthos uważam że, nie istnieją idealne miejsca, hotele,społeczeństwa, ludzie. Raju nie ma.

Tworzymy go codziennie we własnej głowie.

Udanych wakacji! Pozdrawiamy!

 

Udostępnij wycieczkę

Facebook
WhatsApp
Email

Zamknij