Szczegóły

Zachód słońca w Kambi oraz tradycyjny grecki wieczór z nauką tańca i zabawą do późnych godzin wieczornych, a wszystko to okraszone przepysznymi potrawami zakyntyjskiej kuchni z nieograniczoną ilością wina!

Pobyt w Grecji bez obcowania z tradycyjnym tańcem byłby niepełny. Czy wiecie kto rozsławił taniec syrtaki na cały świat? Oczywiście! Grek Zorba!


Wycieczkę rozpoczniemy późnym popołudniem odbierając Państwa z wcześniej ustalonych punktów zbiórki zlokalizowanych w pobliżu zakwaterowania.. Po kilkudziesięciominutowej trasie ciągnącej się wśród malowniczych krajobrazów, podążając za zachodzącym słońcem, dojedziemy do tradycyjnej górskiej wioski Kambi, z której udamy się na krótki spacer do tawerny położonej w niesamowitym miejscu, na zboczu ponad dwustumetrowego klifu.  Właśnie z tego miejsca, według miejscowych, roztacza się najpiękniejszy zachód słońca na wyspie. 

 
Będzie to niezwykła okazja dla miłośników fotografii do uwiecznienia majestatycznej wędrówki słońca za horyzont. Muzyka na żywo wykonywana przez lokalnych muzyków da nam pretekst do poznania w praktyce tajemnic greckiego tańca tak bardzo przepełnionego emocjami. Nieograniczona ilość lokalnego wina powinna dodać nam animuszu i poprawić poczucie rytmu.

W menu przewidziano:
1. Przystawki (gr. mezedes):
- tiropitaki (zapiekany ser feta zawinięty w cieście filo)
- dolmades (ryż z koperkiem zawinięty w liście winogron)
- feta keftedaki (smażone klopsiki z cukinią, fetą i ziołami)
- loukaniko (kiełbasa z grilla)
- tzatziki (dip ze świeżego jogrurtu z ogórkiem i czosnkiem)
- choriatiki salata (sałatka grecka na dwie osoby)
- skordopsomi (chleb wiejski grillowany z czosnkiem i oliwą)


2. Danie główne:
- bifteki (burger wołowy grillowany)
- kokinisto moschari (tradycyjny gulasz wołowy gotowany z laską cynamonu)
- souflaki (szaszłyk z mięsa wieprzowego lub drobiowego)
- patates fournou (zapiekane ziemniaki)
- rysi (ryż)


3. Napoje:
- woda (1.5l na 4 osoby)
- wino lokalne bez ograniczeń

Tanecznym krokiem syrtaki około północy wrócimy do hoteli.  W drodze powrotnej mile widziany „wesoły autobus”. 

Galeria

Porady

Na nasze wycieczki warto zabrać: aparat fotograficzny, kamera, wygodne obuwie do tańca bluzę na wieczór, nakrycie głowy, bluzę z długim rękawem, leki na chorobę lokomocyjną.

 

Program

Zakynthos wycieczki do Grecji

1. Wraz z naszym przewodnikiem ze swojego hotelu kierujesz się w stronę Kambi

Około 50 minutowa trasa to Twój czas na wsłuchanie się w opowieści o tańcu, kuchni, zwyczajach, tradycji, co pomoże Ci jeszcze lepiej zrozumieć życie nie tylko na Zakynthos, ale także w całej Grecji. Nie zabraknie anegdot i żartów, bo aby poczuć obcą kulturę trzeba podejść do niej z lekkim dystansem.

Zakynthos wycieczki do Grecji

2. Jesteś gościem prawdziwej zakintyjskiej tawerny,

w której nie tylko zatańczysz ale i zjesz po grecku! Na stole specjały szefa kuchni! Mezedes, czyli przystawki to dopiero wstęp do pieczonych mięs i sałatek. Do tego nielimitowane wino domowej roboty. Nic tylko wznieść toast! Γεια μας! (Ghia mas!)

Zakynthos wycieczki do Grecji

3. Zakyntyjski zespół tańczący tradycyjny Sirtaki,

czyli tak zawaną Zorbę, wprawi Cię w niesamowity nastrój. Teraz możesz powiedzieć, że nie tylko zobaczyłeś Grecję ale też ją poczułeś! Polacy tak jak i Grecy to bardzo roztańczony naród. Można prosić do tańca?

Zakynthos wycieczki do Grecji

4. Poznasz tradycje towarzyszące greckim wieczorom

Na własne oczy widzisz jak Grecy pokazują swoją radość i kultywują tradycję np. rzucając talerzami! Myślisz, że kobietom nie wypada tańczyć na stole? Dziś o tym zapomnij! Czujesz jak uwalnia się Twoja dusza? Wszystko w prawdziwym greckim stylu.

Zakynthos wycieczki do Grecji

5. Ten wieczór na zawsze pozostanie w Twojej pamięci

Grecy bawią się intensywnie, ale krótko, więc dobrze, że wykorzystałeś ten niezwykły czas bawiąc się tak jak tylko najlepiej potrafisz. Pora udać się w drogę powrotną do hotelu. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wyklaskać jeszcze raz zorbę w naszym autobusie!

CENNIK I REZERWACJA

CENNIK
Osoba dorosła
35 €
Dziecko 2 – 12 lat
18 €
Dziecko poniżej 2 roku życia
0 €
CENA OBEJMUJE

(w przygotowaniu)
CENA NIE OBEJMUJE

(w przygotowaniu)

Zmień wycieczkę