Szczegóły

Spotkanie z prawdziwym symbolem Zakynthos – żółwiem Caretta carettaurokliwy rejs w świetle zachodzącego słońca oraz pokaz i nauka greckiego tańca to nasz plan na ten wyjątkowy wieczór!

Naszą wycieczkę rozpoczniemy w godzinach popołudniowych. Po odebraniu Państwa z miejsc zbiórki przejedziemy do portu Agios Sostis, skąd wyruszymy w nasz wieczorny rejs. Unosząc się na ciepłych i spokojnych zwykle wodach Zatoki Laganas, będziemy wyglądać żółwi Caretta caretta, które właśnie tę część wyspy ukochały najbardziej i obrały za swe miejsca lęgowe.

Po magicznym spotkaniu z żółwiami, odwiedzimy jaskinie bezludnej wysepki Marathonisi, która ze względu na swój kształt, ale i na liczbę znajdujących się na niej gniazd Caretta caretta, zwana jest żółwią wyspą. Zatrzymamy się też na położonej tu piaszczystej plaży. W jej niemal karaibskiej scenerii znajdziemy czas na kąpiel i chwilę relaksu.

Nasza łódź zabierze nas także w stronę południowo-zachodnich wybrzeży Zakynthos. Tłem dla tej podróży będą dziewicze Błękitne Groty zachodniego wybrzeża i jaskinie przylądka Keri. Okryjemy je, wpływając do ich wnętrz. Będziemy również mogli skąpać się w krystalicznie tutaj czystej, fluorescencyjnej wodzie. Na jednej z malowniczo ukształtowanych i kameralnych plaż przylądku Keri zatrzymamy się na dłużej, by urządzić nasze barbecue, a także pokaz oraz lekcję greckiego tańca. Nie zabraknie przekąsek z grilla, napojów, lokalnego wina oraz fantastycznej atmosfery!

W świetle zachodzącego słońca nasze spojrzenia skierujemy w stronę owianych legendą skał MizithresGdy dzień ustępował będzie powoli miejsca nadchodzącej nocy, w doskonałych nastrojach, będziemy cieszyć się widokiem romantycznie powiewających w oddali, białych płócien na tle niedużej, prywatnej wysepki Cameo, zwanej także zakyntyjską wyspą ślubów.

Nasz rejs pozostawi w nas niezapomniane wrażenia. Do hoteli uśmiechnięci, posileni i rozweseleni, wrócimy po godzinie 21.00.

 

Gwarancje

Pokaż pełen opis
Ukryj pełen opis

Porady

Na naszą wycieczkę warto zabrać: aparat fotograficzny, kamerę, suchy prowiant i napoje, zestaw plażowicza + buty na kamieniste plaże, zestaw do nurkowania (opcjonalnie), wygodne obuwie do chodzenia (buty z twardą podeszwą), nakrycie głowy, krem ochronny z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, leki na chorobę lokomocyjną.

Program

Zakynthos wycieczki do Grecji

1. Wyruszasz na poszukiwanie żółwi morskich Caretta caretta

W urokliwym porcie Agios Sostis nasz przewodnik uczy Cię jak dbać o naszych morskich przyjaciół i we współpracy z kapitanem pomaga Ci zrobić im najlepsze zdjęcia. To niezapomniana przygoda dla małych i dużych turystów, a przede wszystkim wspaniały, bliski kontakt z dziką naturą.

Zakynthos wycieczki do Grecji

2. Poznajesz legendy Wyspy Marathonisi,

przypominającej kształtem wielką żółwicę. Jej różnorodność zachwyca. To również raj dla żółwi Caretta caretta. Nasz kapitan specjalnie dla Ciebie wpływa do jaskiń, kryjących w sobie jeszcze więcej tajemnic niż myślałeś.

Zakynthos wycieczki do Grecji

3. Plażujesz na egzotycznym ogonku Wielkiej Żółwicy,

czyli jedynej piaszczystej plaży wyspy Marathonisi. To Twoja chwila na korzystanie z kąpieli morskich i słonecznych. Idealne miejsce na snorkeling. Dobrze, że zabrałeś ze sobą maskę z rurką i teraz możesz poznawać jeszcze więcej zagadek podwodnego świata.

Zakynthos wycieczki do Grecji

4. Odwiedzasz dziewicze Błękitne Groty zachodniego wybrzeża

które oczarowują Cię mieniącymi się odcieniami turkusu i morskiego błękitu. Nasze łódki wpływają możliwie najgłębiej, abyś mógł naprawdę poczuć ich magię i zrobić najlepsze zdjęcia. Czy Tobie też wydaje się, że woda w grotach jest dosłownie fluorescencyjna?

Zakynthos wycieczki do Grecji

5. Cieszysz się barbecue i tańcz na plaży w świetle zachodzącego słóńca

Na jednej z kameralnych plaż przylądka Keri zatrzymujesz się, by z pozostałymi uczestnikami wyprawić wspólne przyjęcie z na wolnym powietrzu. Nie brak przekąsek z grilla, napojów, lokalnego wina, ale przede wszystkim – muzyki, tańca i niezapomnianej atmosfery, która na długi czas ładuje nas pozytywną energią i pozostawia wspomnienia fantastycznej zabawy w wyjątkowej scenerii.

Zakynthos wycieczki do Grecji

6. Podziwiasz ekstremalnie piękne klify półwyspu Keri,

zachwycając się niesamowitym kontrastem jaki tworzą tu białe wapienne skały, bujnie porastająca je zieleń i błękit wody. Mógłbym mieć tutaj swój dom, pomyślałeś? My też... Dla ochłody wykąpmy się przy dzikiej plaży zwanej Oasis.

Zakynthos wycieczki do Grecji

7. Widzisz Wyspę Cameo od strony morza

Wysepka Cameo, zwana także wysepką Agios Sostis (Świętego Zbawiciela) określana jest często mianem wyspy ślubów, wyspy prześcieradeł albo białej wyspy. Podczas powrotu do portu zachwyca nas swoim widokiem od strony morza.

CENNIK I REZERWACJA

CENNIK
Osoba dorosła
50 €
Dziecko 2 – 12 lat
25 €
Dziecko poniżej 2 roku życia
0 €
Cena obejmuje

(w przygotowaniu)
Cena nie obejmuje

(w przygotowaniu)

Zmień wycieczkę