Szczegóły

 

Rejs na żółwie Super VIP to kameralna, morska wyprawa w poszukiwaniu żółwi Caretta caretta, podczas której dotrzemy także do najpiękniejszych zakątków u południowych wybrzeży Zakynthos.

Zwiedzać będziemy w niewielkim, kameralnym gronie. Po odebraniu Państwa z hoteli wyruszymy w stronę portu. Po morzu będziemy podróżować wygodną i szybką łodzią motorową o bardzo dużej mocy, która zarezerwowana jest wyłącznie dla uczestników naszej wycieczki. Kiedy tylko oddalimy się od spokojnych wód Zatoki Laganas, Państwa polskojęzyczny kapitan zaprezentuje możliwości naszej łodzi. Niesamowita prędkość, dreszczyk emocji i adrenalina podczas trwania tego niepowtarzalnego rejsu, są zagwarantowane. Oczywiście wszystko z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.  Nie zabraknie też szklaneczki greckiego wina i firmowego gadżetu dla każdego z Państwa. Tak powinna wyglądać dobra zabawa połączona ze zwiedzaniem i wypoczynkiem.

Wyprawę rozpoczniemy w malowniczym porcie Agios Sostis u południowych wybrzeży wyspy. Stąd wypłyniemy na wody Zatoki Laganas, które szczególnie umiłowały sobie żółwie Caretta caretta. Żółwie Caretta caretta to dziś gatunek zagrożony wyginięciem, a południowe, piaszczyste plaże Zakynthos są dla nich jednym z najważniejszych miejsc lęgowych w całym basenie Morza Śródziemnego. Najwięcej żółwi pojawia się tu od połowy maja do połowy września. Zwierzęta te osiągają nawet do 1,2 metra długości i do 100 kilogramów wagi, co czyni jednymi z większych żółwi morskich na świecie.

Ze względu na obowiązujące przepisy ochrony żółwi i limity prędkości na wodach Zatoki Laganas naszą wyprawę i poszukiwania tych niesamowitych zwierząt rozpoczniemy w spokojnym tempie. Jeśli tylko dopiszę nam odrobina szczęścia, już po paru minutach będziemy mieli okazję podziwiać je w ich naturalnym środowisku. To niezapomniane doświadczenie! Wytężymy więc wzrok i wyciągniemy aparaty. Pamiętajmy jednocześnie, że żółwie to dzikie stworzenia, stąd konieczne jest zachowanie wszelkich zasad ich ochrony. 

Po trwających około 30 minut poszukiwaniach, skierujemy się na niezamieszkałą wsypkę Marathonisi, nie bez przyczyny zwaną żółwią wyspą. Jest  ona również jednym z najważniejszych miejsc lęgowych Caretta caretta w Zatoce Laganas. Co więcej, obserwowana z oddali, swym kształtem przypomina wielką żółwicę! Tutejsza piaszczysta plaża pozwoli nam na relaks, kąpiele w słońcu i morzu, a także przyjrzenie się z bliska żółwim gniazdom.

Kiedy wrócimy do motorówki, wszyscy wygodnie zajmiemy swoje miejsca i zdejmiemy nakrycia głowy, nadejdzie czas na uruchomienie wszystkich koni mechanicznych. U celu czeka nas chwila na postój i orzeźwienie. Tym razem w towarzystwie błękitnych grot przylądka Keri, najdalej na południowy zachód wysuniętej części wyspy. Nic tylko zanurzyć się w tych krystalicznych wodach. Podczas kąpieli przyda się aparat i sprzęt do snurkowania, to również świetna okazja by przyjrzeć się niezwykłym, wapiennym formacjom skalnym.

Jeśli warunki na morzu będą sprzyjające, może udać się nam dotrzeć także do magicznych skał Mizithries. To miejsce owiane jest legendą, którą przybliży nam nasz przewodnik. Przepłynięcie między skałami polecane jest szczególnie zakochanym!

W drodze powrotnej ponownie dobijemy do brzegów wysepki Marathonisi. Tym razem jednak zajrzymy do tajemniczej groty, która skryła się w jej zachodniej części. Tu jeszcze na chwilę zatrzymamy się na drugiej, mniejszej i bardziej kameralnej plaży. Pozwolimy sobie na chwilę odpoczynku w pięknych okolicznościach przyrody, po czym wejdziemy na urokliwą wysepkę Cameo, której pocztówkowe wręcz oblicze sławne jest nie tylko na Zakynthos. Na końcu pełni wrażeń wrócimy do portu Agios Sostis i udamy się w drogę powrotną.

Informacje praktyczne

Wycieczka, ze względu na swoją specyfikę, charakter łodzi oraz rozwijane nią prędkości nie jest rekomendowana dla  rodzin z dziećmi poniżej 6 roku życia.

 

Czego dowiem się na Rejsie na żółwie Super VIP?

Na naszej wycieczce poruszymy między innymi następujące tematy:

 • Port Agios Sostis i Zatoka Laganas
 • Charakterystyka żółwi morskich Caretta caretta
 • Rejony występowania żółwi
 • Okresy lęgowe żółwi i składanie jaj
 • Miejsca pobytu żółwi i ich migracje
 • Sposoby odżywiania się żółwi
 • Ochrona żółwi morskich w teorii i praktyce
 • Narodowy Park Morski na Zakynthos
 • Jaskinie Keri i ich charakterystyka
 • Geologia wyspy Zakynthos
 • Rów Helleński
 • Różnorodność fauny i flory Zakynthos
 • Wysepka Marathonisi
 • Foka Mniszka (Monachus monachus)
 • Skały Myzithres ich legenda

Gwarancje

Galeria

Pokaż pełen opis
Ukryj pełen opis

Porady

Na naszą wycieczkę warto zabrać: aparat fotograficzny, kamerę, suchy prowiant i napoje, zestaw plażowicza + buty na kamieniste plaże, zestaw do nurkowania (opcjonalnie), nakrycie głowy, krem ochronny z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, leki na chorobę lokomocyjną.

Program

Zakynthos wycieczki do Grecji

1. Wyruszasz na poszukiwanie żółwi morskich Caretta caretta

W urokliwym porcie Agios Sostis nasz przewodnik uczy Cię jak dbać o naszych morskich przyjaciół i we współpracy z kapitanem pomaga Ci zrobić im najlepsze zdjęcia. To niezapomniana przygoda dla małych i dużych turystów, a przede wszystkim wspaniały, bliski kontakt z dziką naturą.

Zakynthos wycieczki do Grecji

2. Plażujesz na egzotycznym ogonku Wielkiej Żółwicy,

czyli jedynej piaszczystej plaży wyspy Marathonisi. To Twoja chwila na korzystanie z kąpieli morskich i słonecznych. Idealne miejsce na snorkeling. Dobrze, że zabrałeś ze sobą maskę z rurką i teraz możesz poznawać jeszcze więcej zagadek podwodnego świata.

Zakynthos wycieczki do Grecji

3. Podziwiasz ekstremalnie piękne klify półwyspu Keri

Zachwycasz się niesamowitym kontrastem, jaki tworzą tu białe wapienne skały, bujnie porastająca je zieleń i błękit wody. Mógłbym mieć tutaj swój dom, pomyślałeś? My też...

Zakynthos wycieczki do Grecji

4. Odwiedzasz dziewicze Błękitne Groty zachodniego wybrzeża

Oczarowują Cię mieniącymi się odcieniami turkusu i morskiego błękitu. Nasze łódki wpływają możliwie najgłębiej, abyś mógł naprawdę poczuć ich magię i zrobić najlepsze zdjęcia. Czy Tobie też wydaje się, że woda w grotach jest dosłownie fluorescencyjna?

Zakynthos wycieczki do Grecji

5. Odkrywasz legendę skał Mizithres

Gdy wody na morzu są spokojne a grecki Posjedon Ci sprzyja, docierasz do owianych legendą skał Mizithres. Odkrywasz ich tajemnicę i przepływasz między nimi! Miejsce szczególne dla zakochanych!

Zakynthos wycieczki do Grecji

6. Wpływasz do groty na Wyspie Marathonisi,

przypominającej kształtem wielką żółwicę. Jej różnorodność zachwyca. To również raj dla żółwi Caretta caretta. Nasz kapitan specjalnie dla Ciebie wpływa do jaskini, kryjącej w sobie jeszcze więcej tajemnic niż myślałeś.

Zakynthos wycieczki do Grecji

7. Wyspa Cameo

Wysepka Cameo, zwana także wysepką Agios Sostis (Świętego Zbawcy) określana jest często mianem wyspy ślubów, wyspy prześcieradeł albo białej wyspy. W czasie godzinnego plażowania Cameo będzie zachwycać nas swoimi widokami. Być może ukradkiem uda się nam nawet zobaczyć romantyczny ślub. Niewątpliwie jednak – ze ślubem czy bez, z jedną lub wieloma nazwami –wizyta w tym miejscu pozostanie pięknym wspomnieniem.

CENNIK I REZERWACJA

CENNIK
Osoba dorosła
65 €
Dziecko 2 – 12 lat
32 €
Dziecko poniżej 2 roku życia
20 €
Cena obejmuje

(w przygotowaniu)
Cena nie obejmuje

(w przygotowaniu)

Zmień wycieczkę