Szczegóły

Wyprawa rozpocznie się w porcie Agios Sostis i potrwa około pięciu godzin. Do portu przywiezie nas autokar. W Zatoce Laganas udamy się na poszukiwanie zamieszkujących ten rejon żółwi Caretta- Caretta. To dziś gatunek zagrożony wyginięciem wskutek rozwijającego się przemysłu turystycznego, który niszczy ich ostatnie miejsca lęgowe. Zwierzęta te osiągają nawet do 1,2 metra długości i 100 kilogramów wagi. Samice żółwi składają jaja nocami, w okresie od czerwca do sierpnia. Szczególnie umiłowały sobie one piaszczyste plaże południowej części wyspy Zakynthos. 

Pamiętajmy, że ze względu na ochronę żółwi w Zatoce Laganas obowiązuje limit prędkości dla motorówek, więc w spokojnym tempie popłyniemy w kierunku wysuniętej najdalej na południe części Zakynthos, niesamowitych formacji skalnych - Jaskiń Keri. W rejonie plaży Oasis czeka nas pierwsza okazja do wypróbowania sprzętu do snorkelingu. Niezwykle krystaliczna, czysta i przejrzysta woda zapewni nam niezapomniane widoki na morską faunę i florę.

Następnie przepłyniemy pomiędzy dwiema skałami Mizythries - małą i dużą. Wedle legendy symbolizują one rozłączonych małżonków. Jak głosi tutejszy zwyczaj, chcąc zapewnić naszemu związkowi nieśmiertelność, właśnie w tym miejscu powinniśmy pocałować naszego partnera.

Zachodnia ściana wyspy odkryje przed nami swe niezwykłe oblicze. Ze względu na małe gabaryty naszej motorówki, będziemy mogli wpływać do mało dostępnych grot i jaskiń. Mniej znane Blue Caves zachodniego wybrzeża zaskoczą swą osobliwością i odcieniami błękitów.

Wyspa Korakonisi  to w opinii miejscowych jedno z najpiękniejszych miejsc Zakynthos. Na szczęście dla nas, ze względu na trudną dostępność, jest rzadko odwiedzana przez turystów. To nieskomercjalizowane miejsce da nam okazje do kolejnego przystanku na kąpiel i eksplorowanie wysepki.

W drodze powrotnej ze szklaneczką zimnego, lokalnego wina przyjrzymy się pięknym, naturalnym klifom i niesamowitej gamie barw wód Morza Jońskiego.

Jeśli dopisze nam szczęście, mogą nam w drodze towarzyszyć delfiny.

Kolejnym celem naszej morskiej wyprawy będzie porośnięta lasami sosnowymi, bezludna wysepka Marathonisi, zwana też żółwią wyspą. Jest ona jednym z najważniejszych miejsc lęgowych Caretta-Caretta. Co więcej, obserwowana z oddali, swym kształtem przypomina żółwicę! Znajdują się na niej dwie różnorodne plaże – piaszczysta i kamienista, a także zanurzone w morzu groty, do których można zajrzeć. Na Marathonisi spędzimy całą godzinę, plażując, zażywając morskich i słonecznych kąpieli.

Pełni wrażeń po spotkaniu z żółwiami, rejsie, plażowaniu i kąpielach w lazurowych wodach oblewających wyspę, wrócimy do portu, kończąc pięciogodzinną wyprawę.

 

Transfer do portu i do hoteli może odbywać się także autokarem.

Czego dowiem się na Rejsie na żółwie VIP?

Na naszej wycieczce poruszymy między innymi następujące tematy:

 • Port Agios Sostis i Zatoka Laganas
 • Charakterystyka żółwi morskich Caretta Caretta
 • Rejony występowania żółwi
 • Okresy lęgowe żółwi i składanie jaj
 • Miejsca pobytu żółwi i ich migracje
 • Sposoby odżywiania się żółwi
 • Ochrona żółwi morskich w teorii i praktyce
 • Narodowy Park Morski na Zakynthos
 • Wyspa Cameo - jej historia i współczesność
 • Jaskinie Keri i ich charakterystyka
 • Geologia wyspy Zakynthos
 • Rów Helleński
 • Różnorodność fauny i flory Zakynthos
 • Wysepka Marathonisi
 • Foka Mniszka (Monachus Monachus)
 • Skały Myzithres ich legenda
 • Skalista wysepka Korakonisi

Galeria

Porady

Na naszą wycieczkę warto zabrać: aparat fotograficzny, kamerę, suchy prowiant i napoje, zestaw plażowicza + buty na kamieniste plaże, zestaw do nurkowania (opcjonalnie), nakrycie głowy, krem ochronny z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, leki na chorobę lokomocyjną.

Program

Zakynthos wycieczki do Grecji

1. Wyruszasz na poszukiwanie żółwi morskich Caretta caretta

W urokliwym porcie Agios Sostis nasz przewodnik uczy Cię jak dbać o naszych morskich przyjaciół i we współpracy z kapitanem pomaga Ci zrobić im najlepsze zdjęcia. To niezapomniana przygoda dla małych i dużych turystów, a przede wszystkim wspaniały, bliski kontakt z dziką naturą.

Zakynthos wycieczki do Grecji

2. Podziwiasz ekstremalnie piękne klify półwyspu Keri

Zachwycasz się niesamowitym kontrastem, jaki tworzą tu białe wapienne skały, bujnie porastająca je zieleń i błękit wody. Mógłbym mieć tutaj swój dom, pomyślałeś? My też... Dla ochłody wykąpmy się przy dzikiej plaży zwanej Oasis.

Zakynthos wycieczki do Grecji

3. Odwiedzasz dziewicze Błękitne Groty zachodniego wybrzeża

Oczarowują Cię mieniącymi się odcieniami turkusu i morskiego błękitu. Nasze łódki wpływają możliwie najgłębiej, abyś mógł naprawdę poczuć ich magię i zrobić najlepsze zdjęcia. Czy Tobie też wydaje się, że woda w grotach jest dosłownie fluorescencyjna?

Zakynthos wycieczki do Grecji

4. Podpływasz do Korakonisi

małej wyspy schowanej przy zachodnim brzegu Zante. Rzeźbiona przez siłę wiatru i fal morskich przybrała wyjątkowy kształt i kolor głębokiego grafitu. To wyjątkowe miejsce, w którym zatrzymujesz na fotografii dzieło jednego z najlepszych światowych architektów - Matki Natury.

Zakynthos wycieczki do Grecji

5. Poznajesz legendy Wyspy Marathonisi,

przypominającej kształtem wielką żółwicę. Jej różnorodność zachwyca. To również raj dla żółwi Caretta caretta. Nasz kapitan specjalnie dla Ciebie wpływa do jaskiń, kryjących w sobie jeszcze więcej tajemnic niż myślałeś.

Zakynthos wycieczki do Grecji

6. Plażujesz na egzotycznym ogonku Wielkiej Żółwicy,

czyli jedynej piaszczystej plaży wyspy Marathonisi. To Twoja chwila na korzystanie z kąpieli morskich i słonecznych. Idealne miejsce na snorkeling. Dobrze, że zabrałeś ze sobą maskę z rurką i teraz możesz poznawać jeszcze więcej zagadek podwodnego świata.

Cennik...

Os. dorosłaDziecko 2-12 latDziecko poniżej 2 latInformacje
35 €18 €0 €(Szczegóły)

Harmonogram

Wycieczka odbywa się w następujące dni:
Sprawdź harmonogram wycieczek obowiązujący od 28.04.2017 do 31.05.2017 oraz od 01.10.2017
Sprawdź harmonogram wycieczek obowiązujący od 01.06.2017 do 30.09.2017

REZERWACJA

Rezerwuj

Wybierz wycieczkę dla siebie

  Dużo miejsc
  Mało miejsc
  Ostatnie miejsca

Rezerwacja z rabatem!

Opis rabatu, lorem ipsum dolor sit amet denec ua netum.

Chcę rabat!Zmień wycieczkę