Szczegóły

Mix Południe Super VIP to przede wszystkim wysoki standard zwiedzania południowej części wyspy w kameralnej atmosferze maksymalnie 8 uczestników.

Odwiedzimy wiele fantastycznych miejsc, o których na ogół nie wspominają przewodniki. Zero komercji i prawdziwa esencja Zakynthos! Program ten jest świetnym uzupełnieniem wycieczki Mix Północ.

Naszą wycieczkę rozpoczniemy w godzinach porannych, odbierając Państwa z miejsc zakwaterowania.

Dzień przywitamy w stolicy wyspy Zakynthos, podziwiając jej urok ze wznoszącego się ponad nią wzgórza zamkowego Bohali. Odwiedzimy plac Solomosa z zabytkowym kościołem świętego Mikołaja, majestatycznym pomnikiem greckiego wieszcza narodowego Dionisosa Solomosa oraz Statuą Wolności. Następnie udamy się na Plac Świętego Marka. Tu czas wolny na spacer po centrum miasta i zakupy. Zajrzymy również do najważniejszego miejsca kultu Zakyntyjczyków  - kościoła świętego Dionisosa - patrona wyspy.

Następnie udamy się na półwysep Vassilikos, gdzie podziwiać będziemy niezwykłą roślinność południowo-wschodniej części wyspy. Odwiedzimy tu jedną z nielicznych, niezurbanizowanych plaż wyspy - Gerakas. Zlokalizowana na wysuniętym najdalej na południe miejscu wschodniego wybrzeża należy do terenu Narodowego Parku Morskiego Zakynthos. Jest pilnie strzeżona przez wolontariuszy opiekujących się jajami złożonymi przez żółwie Caretta caretta. Jeśli dopisze nam szczęście będziemy świadkami narodzin małych żółwików. Zwiedzimy również położony nieopodal szpital dla żółwi Caretta caretta (Rescue Center). Na najpiękniejszej, zdaniem wielu naszych rodaków plaży Vassilikos - Agios Nikolaos - zatrzymamy się przy znajdującym się tu, malowniczo położonym kościółku św. Mikołaja, który posłuży nam jako tło podczas wakacyjnej sesji zdjęciowej.

Kąpiel urządzimy sobie w naturalnym zakyntyjskim SPA - na plaży Porto Azzouro - słynącej nie tylko z krystalicznych wód i rajskiego uroku, ale także pokładów naturalnej zielonej glinki. Po kąpieli smaczny drink w prezencie dla każdego uczestnika wycieczki! 

Około godziny 14.00 udamy się na obiad do tradycyjnej tawerny słynącej z regionalnej kuchni Zakynthos. Karta dań jest krótka, a potrawy gotowane codziennie świeże! Kali oreksi! Smacznego! (Lunch nie jest wliczony w cenę wycieczki).

Kolejny punkt wycieczki  to wizyta w wyjątkowym punkcie widokowym na przylądku Keri. Co zobaczymy? Owiane romantyczną legendą skały Mizithres, które od kilku lat są nową, magiczną wizytówką Zakynthos. W tym miejscu trzeba mieć aparat, by uwiecznić jak dwie gigantyczne, wapienne skały toną w Morzu Jońskim.

Kierując się na północ wyspy, nad wyraz malowniczą trasą, dotrzemy do wsi Kiliomenos, słynącej z pięknej, XI-wiecznej dzwonnicy kościoła św. Mikołaja.

Następny nasz przystanek to zwana niekiedy ”limonką” plaża w Porto Roxa. Ta malowniczo położona laguna ze skałami będącymi miniaturami zatoki Phuket w Tajlandii  to idealne miejsce na kąpiel i nurkowanie w błękitno - zielonych wodach Morza Jońskiego. 

Kolejny punkt programu to wizyta w Kambi. Naturalnie ukształtowany, skalisty i zarazem najwyższy klifowy punkt wyspy. Góruje nad nim wielki krzyż naznaczony krwią Zakyntyjczyków, którzy zginęli w bratobójczych walkach wojny domowej toczącej się w Grecji po II wojnie światowej. Mówi się, że to właśnie z tego miejsca podziwiać można też najpiękniejszy zachód słońca na Wyspach Jońskich.

Zatrzymamy się również przy najstarszym drzewie oliwnym w miejscowości Exo Chora. Jego wiek sięga dwóch i pół tysiąca lat.

Po dniu pełnym wrażeń i opowieści naszych przewodników, wrócimy do miejscowości, w których jesteście Państwo zakwaterowani.

Czego dowiem się na Mix Południe Super VIP?

Na naszej wycieczce poruszymy między innymi następujące tematy:

 • Zamkowe wzgórze Bohali i mityczne losy wyspy
 • Historia Zakynthos
 • Weneckie ślady na Zakynthos
 • Trzęsienie ziemi z 1953 roku
 • Charakterystyka ulic stolicy wyspy
 • Postać Dionizosa Solomosa
 • Lokalne legendy 
 • Hymn narodowy Greków i okoliczności jego powstania
 • Ważne postacie z Zakynthos
 • Pożary i ochrona środowiska w Grecji
 • Żółwie Caretta Caretta - charakterystyka, zachowania, ochrona
 • Boże Narodzenie w Grecji
 • Zakintyjska codzienność
 • Zwyczaje kulinarne Greków
 • Uprawa drzew oliwnych, zbiory oliwek i wytwarzanie oliwy
 • Święta na wyspie
 • Patron wyspy - św. Dionizos i jego kult na Zakynthos
 • Różnice między katolicyzmem a prawosławiem
 • Symbolika świątyni prawosławnej
 • Rozrywki Greków
 • Historia Żydów z Zakynthos
 • Greckie śniadania - bougatsa
 • Wielkanoc w Grecji
 • Grecka walka o niepodległość
 • Symbolika greckiej flagi
 • Pozycja kobiety w Grecji wczoraj i dziś
 • Różnorodność fauny i flory wyspy Zakynthos
 • Śluby i wesela w Grecji
 • Wojna domowa w Grecji
 • Greckie ciekawostki, dowcipy i tajemnice
 • Współczesna sytuacja społeczno-polityczna w Grecji
 • oraz wiele innych...

Gwarancje

Galeria

Pokaż pełen opis
Ukryj pełen opis

Porady

Na naszą wycieczkę warto zabrać: aparat fotograficzny, kamerę, suchy prowiant i napoje, zestaw plażowicza + buty na kamieniste plaże, zestaw do nurkowania (opcjonalnie), wygodne obuwie do chodzenia (buty z twardą podeszwą), nakrycie głowy, krem ochronny z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, leki na chorobę lokomocyjną.

Program

Zakynthos wycieczki do Grecji

1. Stąpasz śladami historii po Wzgórzu Bohali,

gdzie niegdyś dumnie mieścił się starożytny akropol wyspy, a w późniejszym czasie wenecki zamek. Spoglądasz na stolicę Zakynthos, panoramę ciągnącą się aż po pasmo górskie Skopos i malowniczy półwysep Vassilikos, dzięki czemu wzbogacasz bagaż swoich wizualnych doświadczeń z podróży.

Zakynthos wycieczki do Grecji

2. Spacerujesz ulicami stolicy niczym rodowity zakyntyjczyk,

poznajesz nie tylko historię Dionizosa Solomosa, greckiego poety, którego utwór doczekała się wpisu do księgi rekordów Guinnesa, ale także przyglądasz się porannemu życiu mieszkańców. Wskazana poranna kawa, oczywiście grecka!

Zakynthos wycieczki do Grecji

3. Odwiedzasz kościół Świętego Dionizosa, patrona wyspy

Przewodnik zdradza tajemnice tutejszej wiary. Masz okazję dotknąć murów cudownie ocalonych przed trzęsieniem ziemi. Kto jest sprawcą tych cudów? Możesz zobaczyć go na własne oczy!

Zakynthos wycieczki do Grecji

4. Spoglądasz na Gerakas – raj żółwi Caretta caretta

Już wiesz dlaczego tak kochają tę plażę. W sekretnej ciszy, wśród bujnej zieleni i w dodatku pod czujnym okiem wolontariuszy. To miejsce pomaga zrozumieć Ci jak chronić dziką naturę.

Zakynthos wycieczki do Grecji

5. Cieszysz się kąpielą i łapiesz idealne ujęcia z grecką flagą i kościółkiem w tle

Orzeźwiająca kąpiel w wodach plaży Agios Nikolaos to prawdziwa przyjemność. Spoglądasz na skaliste, urozmaicone wybrzeże i już domyślasz się, jakie widoki podziwiają tutejsi nurkowie.

Zakynthos wycieczki do Grecji

6. Porto Azurro – czy to nie brzmi jak raj?

Czujesz się jak gwiazda Hollywood na egzotycznych wakacjach? Nic dziwnego. W obawie o atak paparazzi możesz wysmarować się leczniczą, zieloną glinką, którą znajdziesz tuż za skałą. W prezencie drink dla każdego!

Zakynthos wycieczki do Grecji

7. Lunch dla smakoszy kuchni greckiej, to coś dla Ciebie

Po cudownym plażowaniu to idealna godzina odpoczynku wśród pyszności przygotowanych przez zakyntyjskich kucharzy. Palce lizać! Nie zapomnij o sjeście! (lunch nie jest wliczony w cenę wycieczki)

Zakynthos wycieczki do Grecji

8. Podziwiasz widok na skały Mizithres

Owiane romantyczną legendą skały Mizithres są ostatnio jednym z najczęściej uwiecznianych na folderach reklamowych i w katalogach turystycznych zakątków zachodniego wybrzeża na Zakynthos. Tylko niewielu jednak udaje się je jednak zobaczyć z punktu widokowego na klifach przylądka Keri. Zabierz więc aparat, otwórz szeroko oczy i chłoń ten wyjątkowy widok! 

Zakynthos wycieczki do Grecji

9. Rzucasz okiem na owianą legendą, kamienną wieżę w Kiliomenos

Milczą tu nie tylko zastygłe w bezruchu masońskie ukryte wysoko na wieży, ale także mieszkańcy wioski. Cóż to za tajemnica, którą boją się wyjawić?

Zakynthos wycieczki do Grecji

10. Uwalniasz emocje w Porto Roxa!

To plaża schowana w zatoce przed tłumem turystów, idealna dla miłośników pływania i amatorów snorkelingu. Podobno w takich zatokach piraci ukrywali pod wodą swoje skarby!

Zakynthos wycieczki do Grecji

11. Skrawek wciąż żywej historii czeka na Ciebie w Kampi

Stoisz właśnie na najwyższym klifie na Zante, którego strome i majestatyczne zbocza były świadkami bratobójczych walk Greków podczas wojny domowej. Przypomniana o tym stojący niedaleko, betonowy krzyż.

Zakynthos wycieczki do Grecji

12. Podziwiasz konary najstarszego drzewa oliwnego w Exo Chora,

Drzewo to pamięta jeszcze, co działo się tu 2500 lat temu... Tuż obok podziwiasz też tradycyjny zakyntyjski dom oraz wiekowy platan. Miło wypocząć w jego cieniu, nim ruszy się w drogę powrotną.

CENNIK I REZERWACJA

CENNIK
Osoba dorosła
75 €
Dziecko 2 – 12 lat
40 €
Dziecko poniżej 2 roku życia
25 €
Cena obejmuje

(w przygotowaniu)
Cena nie obejmuje

(w przygotowaniu)

Zmień wycieczkę