Szczegóły

Naszą przygodę z Kefalonią rozpoczynamy już od wczesnych godzin rannych, kiedy odbieramy Państwa z miejsc zbiórki i udamy się do malowniczego portu Agios Nikolaos, skąd prom zabiera nas w około 75-minutowy rejs do Pessady, małego portu na Kefalonii – najpiękniejszej z wysp jońskich.

Pierwszym przystankiem na naszej drodze będzie jaskinia Drogarati (bilet wstępu dodatkowo płatny na miejscu), odkryta 300 lat temu po silnym trzęsieniu ziemi. Jej wiek szacowany jest jednak na znacznie więcej, bo prawie 100 milionów lat. To jedna z najstarszych jaskiń w Grecji. Spadające krople wody do dzisiaj kontynuują swój powolny proces tworzenia tysięcy imponujących stalagmitów i stalaktytów. Dzięki wspaniałej akustyce Drogarati wykorzystywana jest często jako jedyna w swoim rodzaju sala koncertowa. Pamiętajmy o wygodnych butach! Aby dotrzeć do wnętrza jaskinia należy pokonać 118 schodów. Warto pamiętać, że bilet wstępu do jaskini jest dodatkowo płatny. 

Pięć pokonanych busem kilometrów zaprowadzi nas nad Jezioro Melissani (bilet wstępu dodatkowo płatny na miejscu). Zostało ono odkryte odkryte wskutek trzęsienia ziemi, które nawiedziło Kefalonię w 1953 roku. Zapadła się wówczas część sklepienia jaskini, ukazując oczom miejscowych piękne, podziemne jeziorko, na którym muskające jego powierzchnię promienie słoneczne tworzą niebywałą mozaikę barw - od błękitu przez turkus do granatu. Popłyniemy łódkami wzdłuż ścian jaskini porośniętych liczącymi 20 tysięcy lat stalaktytami o dziwnych kształtach. Odbijająca się na nich woda tworzy mistyczną atmosferę, którą dodatkowo pogłębia obecność małej wysepki, na której już w czasach prehistorycznych i w starożytności odbywały się obrzędy kultowe ku czci bożka Pana i towarzyszących mu nimf. Bilet na rejs po jeziorze Melissani jest płatny dodatkowo.

Jedyną w swoim rodzaju atrakcją będzie dla nas wizyta w jednej z najpiękniejszych kefalońskich wsi - Assos! Przez kilka ostatnich lat, ze względu na uszkodzenie drogi po trzęsieniu ziemi, dotarcie było tutaj niemożliwe. Od tego roku jednak niebywale malownicza trasa prowadząca do wioski na nowo jest przejezdna. Do Assos jako jedyni docieramy, by rozkoszować się romantyczną atmosferą i feerią skąpanych w słońcu pastelowych barw okolicznych domów oraz widokiem na zabytkową wenecką fortecę. W tak bajecznej scenerii znajdziemy czas na lunch w tradycyjnej greckiej tawernie. Lunch nie jest wliczony w cenę wycieczki. 

Po posiłku udamy się na spotkanie z legendą - jedną z najpiękniejszych plaż na świecieMyrtos. Najpierw ujrzymy ją z punktu widokowego, a następnie sami staniemy na jej białym piaszczysto-kamienistym podłożu. Spienione fale we wszystkich możliwych odcieniach błękitu zrobią wrażenie nawet na największych malkontentach. Możliwość plażowania na Myrtos. to punkt, który wyróżnia nasz program od innych. To niewątpliwa zasługa naszych świetnych greckich kierowców, którzy z zegarmistrzowską precyzją potrafią pokonać autokarem 3 kilometrowy odcinek klifowych serpentyn prowadzących do plaży marzeń. (Podczas wycieczek realizowanych w okresie letnim punkt wycieczki jest opcjonalny i uzależniony od warunków umożliwiających zjazd na plażę).

Naszą przygodę zakończymy w Argostoli  - stolicy Kefallonii. Nim tam dotrzemy, oczom naszym ukarzą się najpierw obrazy rodem z baśni, przepiękne majestatyczne klify, zatoczki oblewane wodami Morza Jońskiego i półwysep Paliki z drugim co do wielkości miastem Lixouri.

W stolicy mamy okazję pospacerować po moście De Bosset oraz powypatrywać żółwi morskich Caretta caretta, które ukrywają się w wodach Zatoki Argostoli.

O godzinie 18.00 z portu w Pesadzie odpływamy z gościnnej wyspy z głową pełną wrażeń, niezapomnianych widoków, ale przede wszystkim wspaniałych opowieści o burzliwych losach Kefalończyków, historii związanej z Królestwem Odyseusza, mitach, zwyczajach i życiu Greków opowiadanych w spektakularny sposób przez nasze najlepsze przewodniczki.

Powrót do hoteli przewidujemy około godziny 21.00.  Czas może się różnić w zależności od lokalizacji miejsc zbiórki uczestników. 

Bilety wstępu dodatkowo płatne podczas wycieczki:

- jaskinia Drogarati dorośli 4€, dzieci 6-12 lat 3€, dzieci do 6 lat 0€

- jezioro Melissani dorośli 6€, dzieci 6-12 lat 4€, dzieci do 6 lat 0€

Transfer do portu i do hoteli może odbywać się także autokarem.

Informacje praktyczne

Wycieczkę na Kefalonię charakteryzuje dość wysokie i intensywne tempo zwiedzania. Możliwa jest konieczność długiego oczekiwania na wstęp do zwiedzanych atrakcji. Wycieczka nie jest rekomendowana dla osób z ograniczeniami ruchowymi, rodzin z małymi dziećmi oraz kobiet w ciąży.

Gwarancje

Galeria

 

Pokaż pełen opis
Ukryj pełen opis

Porady

Na naszą wycieczkę warto zabrać: aparat fotograficzny, kamerę, suchy prowiant i napoje, zestaw plażowicza + buty na kamieniste plaże, zestaw do nurkowania (opcjonalnie), bluzę z długim rękawem, nakrycie głowy, krem z filtrem ochronnym, okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty z twardą podeszwą (jaskinia Drogarati), leki na chorobę lokomocyjną, pieniądze (lunch, bilety wstępu do Jaskini Drogarati i jeziora Melissani).

Program

Zakynthos wycieczki do Grecji

1. Wypływasz w rejs z Zakynthos na Kefalonię

Z malowniczego portu Agios Nikolaos przemieszczasz się do portu w Pessadzie. Przez te 75 minut Twoja ciekawość rośnie jeszcze bardziej. Już za chwilę poznasz prawdziwą królową! Wysp Jońskich oczywiście!

Zakynthos wycieczki do Grecji

2. Schodzisz pod ziemię do mitycznej jaskini Drogarati,

usianej milionami stalaktytów i stalagmitów. Wilgotność powietrza wynosi ponad 90%, temperatura 18 °C. Może małe The Voice of Drogaratti? Zawyjesz jak legendarny smok czy wykorzystasz niesamowitą akustykę jak niegdyś Maria Callas i Luciano Pavarotti? (bilety wstępu płatne dodatkowo)

Zakynthos wycieczki do Grecji

3. Pływasz niczym nimfa po podziemnym jeziorku Melissani

Wyobraź sobie że kiedyś tutaj mieszkały rusałki. Cisza, przebłyskujące promienie słońca i delikatny plusk wioseł małej łódki. Jedni widzą tu cud geologii, inni romantyczne miejsce schadzek ku czci bożka Pana. A Ty co widzisz? (bilet wstępu płatny dodatkowo)

Zakynthos wycieczki do Grecji

4. Odkrywasz uroki bajecznego Assos!

Malowniczą trasą pośród gór docierasz do bajecznej wioski Assos. Pastelowe domki nad malowniczą zatoką skąpane w blasku słońca, wenecka forteca w oddali, cisza, spokój, magia... Czego chcieć więcej?

Zakynthos wycieczki do Grecji

5. W Assos delektujesz się smakami greckiej kuchni

Assos to wymarzone miejsce na lunch w greckim stylu. W menu tutejszej tradycyjnej tawerny z łatwością znajdziesz doskonałe greckie dania w najlepszym wydaniu!

Zakynthos wycieczki do Grecji

6. Rzucasz wdzięczne spojrzenie z góry na plażę Myrtos,

na której przed chwilą oddawałeś się magicznej kąpieli w połaciach błękitu. Punkt widokowy na, którym stoisz to miejsce, z którego robione są zdjęcia do konkursów, kalendarzy i na pocztówki. Wykorzystaj to!

Zakynthos wycieczki do Grecji

7. Nie wierzysz własnym oczom! Myrtos!

Właśnie znalazłeś się na jednej z najpiękniejszych plaż na świecie! Zachwycająca bielą piasku i błękitem wody, niepodważalna królowa konkursów piękności. Plażowanie w raju? Dlaczego nie! Właśnie spełniają się Twoje marzenia!

Zakynthos wycieczki do Grecji

8. Most De Bosset – spacer

Za sprawą Charlesa de Bosseta, stolica wyspy została połączona mostem z wioską Drapano, leżącą po drugiej stronie zatoki Koutavos. To rozwiązanie ułatwiło komunikacje na wyspie i zapisało się na kartach jej historii. Dodatkowo w zatoce spotkać można żółwie Caretta-Caretta – nie zapomnijcie o aparatach fotograficznych!

Zakynthos wycieczki do Grecji

9. Pełen wspomnień ruszasz w rejs powrotny

To był dzień mocnych wrażeń, które na zawsze pozostaną w Twojej pamięci. Wszystko co dobre szybko się kończy, ale zawsze możesz wrócić tu jeszcze raz!

CENNIK I REZERWACJA

CENNIK
Osoba dorosła
99 €
Dziecko 2 – 12 lat
50 €
Dziecko poniżej 2 roku życia
0 €
Cena obejmuje

(w przygotowaniu)
Cena nie obejmuje

(w przygotowaniu)

Zmień wycieczkę