Szczegóły

Całodniową wycieczkę na największą z Wysp Jońskich rozpoczniemy  we wczesnych godzinach rannych, odbierając Państwa z wyznaczonych miejsc zbiórek. Po podróży autokarem wzdłuż wschodniego, malowniczego wybrzeża Zakynthos dotrzemy do portu Agios Nikolaos, gdzie wsiądziemy na prom i udamy się w rejs na Kefalonię. Na pokład wjeżdża również nasz autokar. Po około 75-minutowym rejsie dopłyniemy do portu w Pessadzie. Po zejściu na ląd ruszamy w dalszą drogę. 

Pierwszy przystanek na trasie naszej wycieczki to wizyta w Klasztorze Świętego Gerasimosa. Będziemy mieli tutaj okazję poznać niezwykłą historię patrona wyspy oraz przekonać się, dlaczego religia odgrywa tak ważną rolę w kulturze Greków.

Kolejny punkt na naszej trasie to jaskinia Drogarati (bilet wstępu jest dodatkowo płatny na miejscu) Składa się z 40-metrowego korytarza prowadzącego do głównej jej części, w której panują niesamowite warunki akustyczne. Wewnątrz tego geologicznego fenomenu znajduje się kilka tysięcy stalaktytów i stalagmitów. Na tym nie koniec cudów natury Kefalonii!

W dalszą drogę udajemy się w kierunku portu w Sami, aby po około 20 minutach jazdy zatrzymać się na zwiedzanie podziemnego jeziora Melissani (bilet wstępu jest dodatkowo płatny na miejscu). Zostało ono odkryte dopiero w latach 50. XX wieku, po trzęsieniu ziemi, które odsłoniło część osłaniającej je groty. W czasach antycznych było to miejsce kultu. Jego nazwa pochodzi od imienia jednej z nimf. Po zejściu kilkunastometrowym tunelem wykutym w skale stajemy nad brzegiem jeziora o niesamowitej lazurowo-kobaltowej barwie. Woda zawdzięcza ten kolor światłu, które wpada przez otwór w sklepieniu dawnej jaskini, który powstał w wyniku trzęsienia ziemi. Jezioro podziwiać będziemy z pokładu kilkuosobowych łódek. Bilet wstępu do jaskini jest dodatkowo płatny.

Przerwa na obiad przypadnie nam w malowniczym porcie Agia Efimia, z  którego rozpościera się widok na wyspę Odyseusza - Itakę. WPodczas przerwy na lunch zatrzymamy się w jednej z lokalnych tawern, dobrze znanej i lubianej przez mieszkańców wyspy. Obiad nie jest wliczony w cenę wycieczki.

Po godzinnym odpoczynku ruszamy w dalszą podróż, żegnając wschodnie wybrzeże Kefalonii. Przecinając wyspę górskimi przełęczami docieramy do jednej z głównych atrakcji naszego programu - plaży Myrtos. (Podczas wycieczek realizowanych w okresie letnim punkt wycieczki jest opcjonalny i uzależniony od warunków umożliwiających zjazd na plażę). Jedna z najpiękniejszych  plaż całej Grecji jest do naszej dyspozycji. To tu Penelope Cruz wraz Nicolasem Cagem kręcili zdjęcia do filmu "Kapitan Corelli". Możliwość plażowania na Myrtos to punkt, który wyróżnia nasz program od innych. To niewątpliwa zasługa naszych świetnych greckich kierowców, którzy z zegarmistrzowską precyzją potrafią pokonać autokarem 3 kilometrowy odcinek klifowych serpentyn prowadzących do plaży marzeń.

Po urokach plażowania należy zobaczyć Zatokę Myrtos z innej perspektywy. Z punktu widokowego podziwiać będziemy niesamowity kolor wody, który zapiera dech w piersiach. Na dalszym planie widać wenecką fortecę Assos, która przypomina o burzliwej historii wyspy.

Przejazd z punktu widokowego na plażę Myrtos organizowany dodatkowym, mniejszym środkiem transportu umożliwiającym zjazd na plażę (transfery na plażę w cenie wycieczki).

Po krótkim postoju na sesje fotograficzną ruszamy w dalszą drogę w kierunku stolicy wyspy - Argostoli. Po drodze podziwiamy piękne, skaliste klify zachodniego wybrzeża, piaszczyste zatoki i górskie wioski z niezapomnianym klimatem.

W stolicy mamy okazję pospacerować po moście De Bosset oraz powypatrywać żółwi morskich Caretta caretta, które ukrywają się w wodach Zatoki Argostoli.

O godzinie 18.00 z portu w Pesadzie odpływamy z gościnnej wyspy z głową pełną wrażeń, niezapomnianych widoków, ale przede wszystkim wspaniałych opowieści o burzliwych losach Kefalończyków, historii związanej z Królestwem Odyseusza, mitach, zwyczajach i życiu Greków opowiadanych w spektakularny sposób przez przewodniczkę Basię.

Powrót do hoteli przewidujemy około godziny 21.00. Czas może się różnić w zależności od lokalizacji miejsc zbiórki uczestników.  

Bilety wstępu dodatkowo płatne podczas wycieczki:

- jaskinia Drogarati dorośli 4€, dzieci 6-12 lat 3€, dzieci do 6 lat 0€

- jezioro Melissani dorośli 6€, dzieci 6-12 lat 4€, dzieci do 6 lat 0€

 

Informacje praktyczne

Wycieczkę na Kefalonię charakteryzuje dość wysokie i intensywne tempo zwiedzania. Możliwa jest konieczność długiego oczekiwania na wstęp do zwiedzanych atrakcji. Wycieczka nie jest rekomendowana dla osób z ograniczeniami ruchowymi, rodzin z małymi dziećmi oraz kobiet w ciąży.

Czego dowiem się na Kefalonii?

Na naszej wycieczce poruszymy między innymi następujące tematy:

 • Charakterystyka wyspy

 • Czym się różnią Zakyntyjczycy od Kefalończyków

 • Trzęsienie ziemi 1953 roku i jego skutki

 • Wszystko o Świętym Gerasimosie – patronie wyspy i nie tylko

 • Klasztor i kościół św. Gerasimosa

 • Kościół prawosławny i jego cuda

 • Węże Matki Boskiej

 • Jaskinia Drogarati (wiek, budowa, historia)

 • Jezioro Melissani – fakty i legendy

 • Itaka

 • Królestwo Odyseusza

 • Wojna trojańska i powrót Odyseusza na Itakę

 • Agia Efimia

 • Przysmaki kuchni kefalońskiej

 • Plaże na Kefalonii – plaża Myrtos

 • Twierdza świętego Jerzego i jej historia

 • Wojna domowa w Grecji

 • Walki pomiędzy Niemcami i Włochami na Kefalonii

 • Źródła konfliktu pomiędzy Lixouri i Argostoli

 • Stolica wyspy Argostoli

 • Most de Bosseta

 • Historia Kefalonii w pigułce

    

Gwarancje

Galeria

Pokaż pełen opis
Ukryj pełen opis

Porady

Na naszą wycieczkę warto zabrać: aparat fotograficzny, kamerę, suchy prowiant i napoje, zestaw plażowicza + buty na kamieniste plaże, zestaw do nurkowania (opcjonalnie), nakrycie głowy, bluzę z długim rękawem, krem z filtrem ochronnym, okulary przeciwsłoneczne, wygodne buty z twardą podeszwą (jaskinia Drogarati), leki na chorobę lokomocyjną, pieniądze (lunch, bilety wstępu do Jaskini Drogarati i jeziora Melissani).

Program

Zakynthos wycieczki do Grecji

1. Wypływasz w rejs z Zakynthos na Kefalonię

malowniczego portu Agios Nikolaos przemieszczasz się do portu w Pessadzie. Przez te 75 minut Twoja ciekawość rośnie jeszcze bardziej. Już za chwilę poznasz prawdziwą królową! Wysp Jońskich oczywiście!

Zakynthos wycieczki do Grecji

2. Poznajesz historię patrona wyspy Świętego Gerasimosa

Odwiedzasz kościół pod jego wezwaniem, w którym do dziś zachowane są prochy świętego. *opcjonalny punkt wycieczki – uzależniony od ram czasowych wycieczki i natężenia ruchu turystycznego na wyspie.

Zakynthos wycieczki do Grecji

3. Schodzisz pod ziemię do mitycznej jaskini Drogarati,

usianej milionami stalaktytów i stalagmitów. Wilgotność powietrza wynosi ponad 90%, temperatura 18 °C. Może małe The Voice of Drogaratti? Zawyjesz jak legendarny smok czy wykorzystasz niesamowitą akustykę jak niegdyś Maria Callas i Luciano Pavarotti? (bilety wstępu płatne dodatkowo)

Zakynthos wycieczki do Grecji

4. Pływasz niczym nimfa po podziemnym jeziorku Melissani

Wyobraź sobie że kiedyś tutaj mieszkały rusałki. Cisza, przebłyskujące promienie słońca i delikatny plusk wioseł małej łódki. Jedni widzą tu cud geologii, inni romantyczne miejsce schadzek ku czci bożka Pana. A Ty co widzisz? (bilet wstępu płatny dodatkowo)

Zakynthos wycieczki do Grecji

5. Delektujesz się greckim lunchem w tawernie w Agia Efimia

Owoce morza czy baranina? Dla każdego coś na ząb i chwila odpoczynku po poruszających wyobraźnię atrakcjach. Kątem oka zerkasz na rodzimą wyspę Odyseusza- Itakę. Czego chcieć więcej... (lunch nie jest wliczony w cenę wycieczki)

Zakynthos wycieczki do Grecji

6. Nie wierzysz własnym oczom! Myrtos!*

Właśnie znalazłeś się na jednej z najpiękniejszych plaż na świecie! Zachwycająca bielą piasku i błękitem wody, niepodważalna królowa konkursów piękności. Plażowanie w raju? Dlaczego nie! Właśnie spełniają się Twoje marzenia! Przejazd z punktu widokowego na plażę Myrtos organizowany dodatkowym, mniejszym środkiem transportu umożliwiającym zjazd na plażę (transfery na plażę w cenie wycieczki).

Zakynthos wycieczki do Grecji

7. Rzucasz wdzięczne spojrzenie z góry na plażę Myrtos,

na której przed chwilą oddawałeś się magicznej kąpieli w połaciach błękitu. Punkt widokowy na, którym stoisz to miejsce, z którego robione są zdjęcia do konkursów, kalendarzy i na pocztówki. Wykorzystaj to!

Zakynthos wycieczki do Grecji

8. Most De Bosset – fotostop oraz krótki spacer

Za sprawą Charlesa de Bosseta, stolica wyspy została połączona mostem z wioską Drapano, leżącą po drugiej stronie zatoki Koutavos. To rozwiązanie ułatwiło komunikacje na wyspie i zapisało się na kartach jej historii. Dodatkowo w zatoce spotkać można żółwie Caretta-Caretta – nie zapomnijcie o aparatach fotograficznych!

Zakynthos wycieczki do Grecji

9. Pełen wspomnień ruszasz w rejs powrotny

To był dzień mocnych wrażeń, które na zawsze pozostaną w Twojej pamięci. Wszystko co dobre szybko się kończy, ale zawsze możesz wrócić na Kefalonię jeszcze raz!

CENNIK I REZERWACJA

CENNIK
Osoba dorosła
53 €
Dziecko 2 – 12 lat
20 €
Dziecko poniżej 2 roku życia
0 €
Cena obejmuje

(w przygotowaniu)
Cena nie obejmuje

(w przygotowaniu)

Zmień wycieczkę