Szczegóły

Całodzienny, szalony wyjazd odkrytymi jeepami w rejon masywu górskiego Vrachionas. Oprócz niecodziennej przygody i przepięknych widoków ta wycieczka to doskonała okazja, aby zobaczyć jak żyją Zakintyjczycy w małych osadach i wsiach z dala od zgiełku i wrzawy turystycznych miejscowości. Trasa naszego przejazdu jest bardzo zróżnicowana i urozmaicona. Nie zabraknie jazdy po utwardzonej drodze, jak i polnych, górskich szlakach. Poczujemy wiatr we włosach i unoszący się kurz, ucieszymy się słońcem i świetną zabawą. Wycieczka może odbywać się bez udziału polskiego przewodnika.

Porady

Na naszą wycieczkę warto zabrać: aparat fotograficzny, kamerę, suchy prowiant i napoje, zestaw plażowicza + buty na kamieniste plaże, zestaw do nurkowania (opcjonalnie), wygodne obuwie do chodzenia (buty z twardą podeszwą), nakrycie głowy, krem ochronny z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, leki na chorobę lokomocyjną.

Program

Zakynthos wycieczki do Grecji

1. Malownicze Macherado

Na rozgrzewkę, drogą pełną ostrych zakrętów pojedziemy do Macherado. Jest to miejscowość położona około 10 km na zachód od stolicy wyspy. Zobaczymy tam piękny, dobrze ukryty architektoniczny skarb Zakynthos – XIV - wieczny kościółek świętego Mavra.

Zakynthos wycieczki do Grecji

2. Kiliomenos

Z Maherado skierujemy się do Kiliomenos. Osobliwością tej miejscowości jest dwudziestodwumetrowa dzwonnica, pokryta tajemniczymi zdobieniami, mającymi swe korzenie w zamierzchłej przeszłości, a symbolizującymi, według miejscowej ludności, odwieczną walkę dobra ze złem, życia ze śmiercią. Jest to jedna z nielicznych wiosek, która zachowała elementy tradycyjnej wyspiarskiej architektury. Domy bez balkonów z wewnętrznymi dziedzińcami wydają się przyklejone do siebie. Tworzą w ten sposób całe dzielnice nazywane nazwiskami zamieszkujących je rodów.

Zakynthos wycieczki do Grecji

3. Osada Gyri

Zwiniętą jak serpentyna drogą dotrzemy do Louha - tradycyjnej górskiej wioski ze starymi kamiennymi domami i wzbijającymi się do nieba cyprysami. Z Louha tylko kilka minut dzieli nas od Gyri- pierwszej stolicy wyspy, najwyżej położonej na 570 m n. p. m., zamieszkałej osady. Miejsowość ta, założona w XV wieku jest jednym z niewielu miejsc niezniszczonych przez trzęsienia ziemi nawiedzające w przeszłości wyspę. Przecięta brukowanymi wąskimi uliczkami, pełna kamiennych domów pierwszych osdników z Mani z kolorowymi ogrodami, położona na wzgórzu w otoczeniu bujnych zielonych lasów z przepięknym górskim krajobrazem, jest miejscem, które na zawsze zostaje w pamięci.

Zakynthos wycieczki do Grecji

4. Kaki Rahi, czyli „Trudna do zdobycia”

Oddając się w ręce naszego doświadczonego greckiego kierowcy, który zna tu każdy zakręt i kamień wjedziemy na najwyższy, położony na 756 m n.p.m. szczyt Zakynthos – Vrachionas, nazywany potocznie Kaki Rahi. Stąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na całą wyspę. Mieniące się wszystkimi odcieniami błękitu i turkusu wody Morza Jońskiego, tulące w swoich delikatnych objęciach wyspę staną się wspaniałym plenerem zdjęciowym dla każdego.

Zakynthos wycieczki do Grecji

5. Kambi

Kambi to miejsce romantyczne, owiane legendami i osnute niezwykłą historią. Tutaj, pozwalając sobie na chwilę refleksji i kontemplując roztaczające się stąd widoki na najwyższe klify na wyspie, zjemy lunch w tradycyjnej greckiej tawernie. Posileni udamy się do położonej nieopodal Exo Chory, niewielkiej wioski, w której do dziś podziwiać można najstarsze, liczące sobie 2500 lat, drzewo oliwne na Zakynthos.

Zakynthos wycieczki do Grecji

6. Zatoka Wraku - spacer po klifie

Punktem kulminacyjnym naszej wyprawy będzie spacer po klifie, z którego, w całej okazałości, ujrzeć można Zatokę Świętego Jerzego znad Przepaści, dzisiaj częściej znaną już jako Zatoka Wraku. Ukryta wśród białych klifów plaża z porzuconym na niej wrakiem statku to dziś jedna z wizytówek nie tylko Zakynthos czy Wysp Jońskich, ale także całej Grecji.

Zakynthos wycieczki do Grecji

7. Kąpiel na plaży Makris Gialos

Zwieńczeniem naszej podróży będzie relaks na jednej z najczystszych plaż Zante - Makris Gialos. Odetchniemy tutaj po dniu pełnym wrażeń i obmyjemy kurz w krystalicznych, lazurowych wodach wschodniego wybrzeża.

Cennik...

Os. dorosłaDziecko 2-12 latDziecko poniżej 2 latInformacje
40 €20 €0 €(Szczegóły)

Harmonogram

Wycieczka odbywa się w następujące dni:
Sprawdź harmonogram wycieczek obowiązujący od 28.04.2017 do 31.05.2017 oraz od 01.10.2017
Sprawdź harmonogram wycieczek obowiązujący od 01.06.2017 do 30.09.2017

REZERWACJA

Rezerwuj

Wybierz wycieczkę dla siebie

  Dużo miejsc
  Mało miejsc
  Ostatnie miejsca

Rezerwacja z rabatem!

Opis rabatu, lorem ipsum dolor sit amet denec ua netum.

Chcę rabat!Zmień wycieczkę