Szczegóły


Jeśli wakacje i odkrywanie najpiękniejszych zakątków wyspy to najlepiej całą rodziną!

Świetnie bawić się będą nie tylko rodzice, ale przede wszystkim najmłodsi uczestnicy naszej wycieczki!

Zatem ruszamy w drogę, ku greckiej przygodzie! 

Rozpoczynamy o poranku. Po wyspie przemieszczamy się busem lub autokarem w zależności od liczby uczestników. O nasz komfort podczas podróży troszczy się polskojęzyczny przewodnik. To on odkrywa przed nami tajemnice Zakynthos, opowiada nam o lokalnych legendach i niesamowitych zdarzeniach, które niegdyś miały tutaj miejsce. Każdy z małych podróżników otrzymuje magiczną niespodziankę. Wolne chwile wypełnia mu natomiast czas pełen zabaw spędzony z naszym animatorem. O nudzie nie ma mowy!

Na początku zatrzymujemy się na pięknej, żwirkowej plaży Makris Gialos u północno-wschodnich wybrzeży wyspy. To czas na kąpiele i plażowanie. Rodzice mogą cieszyć się czasem wolnym, a dzieci wziąć udział w przygotowanych dla nich animacjach.

Niebywałą atrakcją dla najmłodszych jest także wizyta w parku greckiej fauny i flory - Askos Stone Park. Podczas niemal godzinnego spaceru dzieci wraz z rodzicami mają możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami.

Pełni wrażeń po morskich i słonecznych kąpielach oraz spotkaniu ze zwierzakami z Zante, udajemy się do tradycyjnej greckiej tawerny we wsi Anafonitria. Nim zasiądziemy do stolików, jej właściciel pozwala nam zajrzeć do swojej kuchni i dowiedzieć się jak powstają tutejsze dania. Pamiętajmy, że lunch nie jest wliczony w cenę wycieczki.

Po przerwie na lunch, w Anafonitrii starsi uczestnicy wraz z przewodnikiem kierują się w stronę do zabytkowego monastyru, a najmłodsi cieszą się zabawą w towarzystwie animatora.

Nieco później udajemy się do pięknej, malowniczej zatoki Porto Vromi u zachodnich wybrzeży wyspy. Stąd wyruszamy w rejs do Zatoki Wraku. Z pokładu łodzi podziwiamy niesamowite formacje skalne, strzeliste klify i jaskinie w których ukrył się, między innymi, sam Posjedon, mitologiczny bóg mórz i oceanów.

Po 20 minutach morskiej przeprawy docieramy do plaży, na której spoczywa porzucony, osławiony wrak stateku przemytniczego „Panagiotis”. Jaką skrywa tajemnicę? O tym opowiada nam przewodnik.  Na plaży, podczas około godzinnego relaksu nie brakuje zabaw i animacji dla wszystkich dzieci. Dorośli zaś spędzają prawdopodobnie najlepszą godzinę swojego życia w niezwykłym otoczeniu śnieżnobiałych skał i lazurowej wody.

Gdy odkryjemy już tajemnice i najpiękniejsze zakątki wyspy, po dniu pełnym wrażeń i zabaw, jeszcze nim nadejdzie wieczór, wyruszymy w drogę powrotną.

Galeria

Porady

Na naszą wycieczkę warto zabrać: aparat fotograficzny, kamera, suchy prowiant i napoje, zestaw plażowicza + buty na kamieniste plaże, zestaw do nurkowania (opcjonalnie), wygodne obuwie do chodzenia (buty z twardą podeszwą), nakrycie głowy, leki na chorobę lokomocyjną. Można zabrać wózek dziecięcy, jednak nie sprawdza się on tak dobrze jak nosidełko, chusty itp.. 

PODRÓŻOWANIE Z DZIEĆMI

  • Ze względu na wysokie temperatury panujące w Grecji, należy pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem ochronnym, zakładaniu nakrycia głowy oraz stałym nawadnianiu pociech, dostarczając im regularnie wystarczającą ilość płynów.
  • Rodzice niemowlaków powinni zaopatrzyć się w słoiczki z obiadkami jeszcze w Polsce, ponieważ w Grecji wybór żywności tego typu nie jest mocno zróżnicowany.
  • Jeśli dziecko na co dzień zażywa jakieś leki, wyruszając na urlop, należy spakować je do bagażu.
  • Na wycieczkach nie sprawdzą się raczej wózki, choć można zabrać ze sobą składaną spacerówkę. Zdecydowanie bardziej przydadzą się jednak chusty, nosidełka, itp.
  • Dzieciom cierpiącym na chorobę lokomocyjną przed wycieczką można rozważyć podanie środków przeciwwymiotnych (zawsze zgodnie z zaleceniami lekarza). Warto zabrać także woreczki, mokre chusteczki oraz ubrania na zmianę dla dziecka.

Zajrzyj do naszego poradnika, by dowiedzieć się więcej o planowaniu greckich wakacji z dziećmi i dzieciach na wycieczkach z Magic Tours. 

Program

Zakynthos wycieczki do Grecji

1. Kąpiel i zabawa na plaży Makris Gialos

Żwirkowya plaża i krystalicznie czysta woda! Wymarzony czas na relaks dla rodziców i zabawę dla dzieci w towarzystwie naszego animatora!

Zakynthos wycieczki do Grecji

2. Przebywasz wśród wolnożyjących danieli i karmisz szopy pracze w Zoo w Askos

Twoje dziecko ma bliski kontakt z naturą i poznaje naturalne życie i zwyczaje zwierząt. Szopy pracze gwarantują zabawę nie tylko dzieciom ale również dorosłym!

Zakynthos wycieczki do Grecji

3. Zgłodniali odkrywcy muszą dobrze zjeść!

Przerwa na obiad w greckiej tawernie to moment na odpoczynek, zjedzenie pysznego posiłku, a nawet małą drzemkę. Rodzice odkrywają w tym czasie zagadki greckiej kuchni i poznają jeszcze lepiej tradycje wyspy Zakynthos. Po posiłku dla dorosłych czas na zwiedzanie monastyru, dla dzieci zabawy w towarzystwie animatora.(lunch nie jest wliczony w cenę wycieczki)

Zakynthos wycieczki do Grecji

4. Płyniesz w rejs do Zatoki Wraku

Mali marynarze uwielbiają morskie podróże, a te które prowadzą do pirackiego statku są największym spełnieniem ich dziecięcych marzeń.

Zakynthos wycieczki do Grecji

5. Plażujesz w Zatoce Wraku

Na plaży pociechy bawią się z naszym animatorem wykorzystując zabawki, piasek i kamienie na wszystkie sposoby jakie podsuwa im wyobraźnia. Ta plaża to też upragniony cel rodziców, którzy wybrali właśnie Zakynthos na swój rodzinny urlop!

CENNIK I REZERWACJA

CENNIK
Osoba dorosła
50 €
Dziecko 2 – 12 lat
25 €
Dziecko poniżej 2 roku życia
0 €
CENA OBEJMUJE

(w przygotowaniu)
CENA NIE OBEJMUJE

(w przygotowaniu)

Zmień wycieczkę