Szczegóły

Wycieczka odbywa się luksusowym, klimatyzowanym autokarem. Maksymalna ilość uczestników to 49 osób.

Około godziny 8.45 odbierzemy Państwa z kurortów, w których jesteście zakwaterowani.

Naszą podróż rozpoczniemy od wizyty na punkcie widokowym w Katastari. Będziemy mogli dostrzec tu piękno natury i zróżnicowanie linii brzegowej  wyspy.

Kolejny przystanek czeka nas w Anafoitrii, gdzie u zaprzyjaźnionego gospodarza Dimitrisa będziemy mogli poznać smak greckich smakołyków i lokalnych słodyczy.

Kilkanaście minut drogi od Anafonitrii dzieli nas od pięknej, malowniczej zatoki  Porto Vromi, z której udamy się w rejs do Zatoki Wraku. W czasie rejsu podziwiać będziemy niesamowite formacje skalne, strzeliste klify i jaskinie w których ukrył się mitologiczny bóg mórz i oceanów Posejdon oraz filozof Sokrates. 

Po 20 minutach morskiej przeprawy dotrzemy do plaży, gdzie spoczywa porzucony, osławiony wrak stateku przemytniczego "Panagiotis". Jaką skrywa tajemnicę? O tym dowiecie się od naszych przewodników.  Na plaży, podczas godzinnego relaksu, przewidzieliśmy zabawy i animacje dla wszystkich dzieci. Dorośli spędzą prawdopodobnie najlepszą godzinę swojego życia w niezwykłym otoczeniu śnieżnobiałych skał i lazurowej wody.

Pełni wrażeń po morskich i słonecznych kąpielach udamy się tradycyjnej greckiej tawerny. Nim zasiądziemy do stolików, jej właściciel pozwoli nam zajrzeć do swojej kuchni. 

Owiany legendą wrak tego dnia będziemy mogli ujrzeć raz jeszcze, lecz z innej perspektywy. Udamy się bowiem na spacer po klifie, by Zatokę Wraku ujrzeć w całej okazałości.Widoki rozpościerające się z dwustumetrowego klifu zapadną nam w pamięć na długie lata. Będzie to przeżycie niemal mistyczne! 

Niebywałą atrakcją dla najmłodszych będzie wizyta w parku greckiej fauny i flory - Askos Stone Park. Podczas niemal godzinnego spaceru dzieci wraz z rodzicami będą miały możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami.

Droga powrotna z północy wyspy prowadzić będzie wzdłuż wschodniego wybrzeża a z okien autobusu podziwiać będziemy niezurbanizowany, górzysty krajobraz wyspy, gdzie czas zatrzymał się w nieokreślonym momencie XX wieku, zobaczymy też największą Wyspę Jońską - Kefalonię, a także Peloponez.

Ostatnim, opcjonalnym punktem naszej podróży będzie przystanek wizyta w naturalnym zakintyjskim Spa - kąpiel w zimnych wodach siarkowych na plaży Xigia. Ze względu na właściwości lecznicze, jest to idealne miejsce dla dzieci z schorzeniami układu oddechowego i chorobami skóry. Kąpiele te również wpływają zbawiennie na dolegliwości reumatyczne i alergie. Spędzimy tu około 45 minut. 

Nasz pełen wrażeń tour zakończymy około godziny 19, rozwożąc Państwa do hoteli.

Galeria

Porady

Na naszą wycieczkę warto zabrać: aparat fotograficzny, kamera, suchy prowiant i napoje, zestaw plażowicza + buty na kamieniste plaże, zestaw do nurkowania (opcjonalnie), wygodne obuwie do chodzenia (buty z twardą podeszwą), nakrycie głowy, leki na chorobę lokomocyjną. Można zabrać wózek dziecięcy, jednak nie sprawdza się on tak dobrze jak nosidełko, chusty itp.. 

 

Program

Zakynthos wycieczki do Grecji

1. Fotografujesz panoramę

wschodniej części wyspy, obejmując ją swoim wzrokiem od południa aż na samą północ. Pokazujesz swojemu dziecku jak wygląda Zante, nie tylko na mapie, ale i w 3D!

Zakynthos wycieczki do Grecji

2. Czas na coś słodkiego

Odwiedzamy stoisko lokalnego producenta oliwek i oliwy, który oprócz tych specjałów częstuje nas miodem , chałwą, rodzynkami, sezamkami i owocową galaretką. Palce lizać! Zapasy energetyczne uzupełnione na resztę dnia!

Zakynthos wycieczki do Grecji

3. Płyniesz w rejs do Zatoki Wraku

Mali marynarze uwielbiają morskie podróże, a te które prowadzą do pirackiego statku są największym spełnieniem ich dziecięcych marzeń.

Zakynthos wycieczki do Grecji

4. Plażujesz w Zatoce Wraku

Na plaży pociechy bawią się z naszym animatorem wykorzystując zabawki, piasek i kamienie na wszystkie sposoby jakie podsuwa im wyobraźnia. Ta plaża to też upragniony cel rodziców, którzy wybrali właśnie Zakynthos na swój rodzinny urlop!

Zakynthos wycieczki do Grecji

5. Zgłodniali odkrywcy muszą dobrze zjeść!

Przerwa na obiad w greckiej tawernie to moment na odpoczynek, zjedzenie pysznego posiłku, a nawet małą drzemkę. Rodzice odkrywają w tym czasie zagadki greckiej kuchni i poznają jeszcze lepiej tradycje wyspy Zakynthos. (lunch nie jest wliczony w cenę wycieczki)

Zakynthos wycieczki do Grecji

6. Pełni ciekawości ruszamy na spacer wzdłuż klifu, aby spojrzeć na Zatokę Wraku z góry

Mali odkrywcy z perspektywy chust i nosidełek spoglądają na świat jakiego nie znali, lub na własnych nogach, w asyście rodziców, pokonują spacer po ten cudowny widok pirackiego statku. Rodzinne selfie idealne na główne miejsce na ścianie wakacyjnych wspomnień.

Zakynthos wycieczki do Grecji

7. Przebywasz wśród wolnożyjących danieli i karmisz szopy pracze w Zoo w Askos

Twoje dziecko ma bliski kontakt z naturą i poznaje naturalne życie i zwyczaje zwierząt. Szopy pracze gwarantują zabawę nie tylko dzieciom ale również dorosłym!

Zakynthos wycieczki do Grecji

8. Kąpiel w źródłach siarkowych na plaży Xigia (opcjonalnie)

działa nie tylko prozdrowotnie, ale również relaksująco. Idealna forma odpoczynku po dniu pełnym wrażeń. Dla mam i tatusiów dodatkowy walor, siarka bowiem działa odmładzająco!

Cennik...

Os. dorosłaDziecko 2-12 latDziecko poniżej 2 latInformacje
45 €25 €0 €(Szczegóły)

Harmonogram

Wycieczka odbywa się w następujące dni:
Sprawdź harmonogram wycieczek obowiązujący od 28.04.2017 do 31.05.2017 oraz od 01.10.2017
Sprawdź harmonogram wycieczek obowiązujący od 01.06.2017 do 30.09.2017

REZERWACJA

Rezerwuj

Wybierz wycieczkę dla siebie

  Dużo miejsc
  Mało miejsc
  Ostatnie miejsca

Rezerwacja z rabatem!

Opis rabatu, lorem ipsum dolor sit amet denec ua netum.

Chcę rabat!Zmień wycieczkę