Zante
MAGIC TOURS

Najlepsze wycieczki fakultatywne na Zakynthos

Pożary na Zakynthos (archiwum 2017)

POŻARY NA ZAKYNTHOS- OFICJALNY KOMUNIKAT – Archiwum (Sezon 2017)

Szanowni Państwo;

W dniu wczorajszym wyspa Zakynthos stała się ofiarą kolejnego, tym razem wyjątkowo intensywnego pożaru. Jakkolwiek, pożary na Zakynthos oraz na większości terenów Grecji, nie stanowią czegoś wyjątkowego, to w tym sezonie ich ilość (od początku sezonu aż 76) odbiegła od standardowej. Po pożarach na południu wyspy oraz w okolicach góry Skopos, wczoraj i dzisiaj strażacy walczą z ogniem na północy Zakynthos (Volimes, Maries, Exo Chora, Anafonitria).

Magic Torus w dniu wczorajszym wstrzymało się od wszelkich komunikatów, przede wszystkim w dbałości o bezpieczeństwo swoich Klientów i uniknięcie niepotrzebnej paniki. Jednocześnie będąc w bliskich relacjach z mieszkańcami wyspy, staraliśmy się wspomóc osoby walczące z pożarem dostarczaniem najpotrzebniejszych na dany moment artykułów, tj. wody pitnej, pożywienia i kawy. Dzisiaj chcielibyśmy przekazać pełny i rzetelny obraz aktualnej sytuacji.

Chcielibyśmy poinformować, że wskutek pożarów na szczęście nie zginęła żadna osoba, a ogromna większość budynków mieszkalnych, przemysłowych i sakralnych została uratowana dzięki sprawnej i pełnej poświęcenia walce służb ratowniczych. Jednocześnie informujemy, że wszystkie nasze wycieczki na chwilę obecną odbywają się i będą się odbywać z niewielkimi zmianami programowymi, koniecznymi dla zachowania stuprocentowego bezpieczeństwa naszych Klientów, a także pracowników. Bardzo prosimy o wyrozumiałość. Chcielibyśmy zapewnić, że robimy wszystko, co możliwe, aby organizowane przez nas wycieczki, mimo trudnych i zmiennych warunków, dały Państwu oraz nam satysfakcję. Informujemy również, że na chwilę obecną wszystkie ośrodki turystyczne są bezpieczne.

Posiadając pełną informację o bezpieczeństwie dzięki stałemu kontaktowi z policją, strażą pożarną oraz osobami na stałe mieszkającymi na terenach zagrożonych ogniem, bardzo prosimy wszystkich przebywających na Zakynthos o zachowanie szczególnej ostrożności na północy wyspy. Służby ratunkowe proszą o unikanie przemieszczania się po terenach objętych blokadami dróg i zagrożonymi ogniem (okolice Exo Chory, Maries, Volimes oraz Anafonitrii). Takie zachowanie umożliwi służbom ratunkowym skuteczne oraz, miejmy nadzieję, zakończone sukcesem działaniem.

Jednocześnie, chcielibyśmy podkreślić ogromne zaangażowanie służb ratowniczych, zaoferować swoją pomoc w ramach swoich możliwości. Chcielibyśmy podziękować w imieniu swoim oraz naszych Klientów za walkę o wyspę, na której jesteśmy gośćmi oraz wyrazić ogromne ubolewanie z powodu poniesionych strat.

Dodatkowo proponujemy Państwu niezobowiązujący udział w pomocy dla osób, które ratują wyspę. Możemy zaproponować zbieranie wody, suchego prowiantu, kawy w naszych biurach w Kalamaki, Argassi, Tsilivi oraz Laganas.

Aktualizacja: Wszystkie drogi pomiędzy następującymi miejscowościami Volimes- Anafonitria w tym zjazd do Zatoki Wraku-klif, Anafonitria- Maries Exo Chora są zamknięte do odwołania przez lokalną Policję i Straż Pożarną. Rejsy do Zatoki Wraku i Błękitnych odbywają się bez większych przeszkód.

Zespól Magic Tours

Udostępnij wycieczkę

Facebook
WhatsApp
Email

Zamknij