Najlepsze wycieczki fakultatywne na Zakynthos

Pogoda Latem na Zakynthos

PORADNIK POGODOWY 25.05.2012

Od dzisiaj co środę dla wszystkich, którzy wybierają się na Zante, będziemy przedstawiać “nasz poradnik pogodowy” 🙂 Pierwszy opis poniżej:
 
Poranki i wieczory są jeszcze chłodne i czuć w powietrzu wilgoć temp. 12st-17st, w ciągu dnia w cieniu było 23 st. i tylko piękne słonce. Taka pogoda na 100% ma się utrzymać do niedzieli a potem zobaczymy 😉 Woda w morzu ma ok. 16-17 st. Dzisiaj praktycznie nie czuć było wiatru a tafla morza wyglądała jak jezioro. Dla tych, którzy własnie pakują się na Zante radzimy aby zabrać rzeczy zarówno wiosenne jak i letnie koniecznie coś cieplejszego z długim rękawem i pełne buty tak w razie czego. Sugerujemy również zabrać ciepłą pidżamę, noce są jeszcze chłodne a w większości hoteli do przykrycia jest tylko koc. Koniecznie proszę o zaopatrzenie się w kremy do opalania bo pierwsze słonce na wrażliwą po zimie skórę może solidnie popalić (kremy do opalania są w Gr duuużo droższe). Poza tym środki na komary, które niestety powoli budzą się do życia (nie dotyczy hoteli zupełnie przy morzu) a przede wszystkim na kleszcze, których jest jakaś plaga (ale te żyją na szczęście tylko w wysokich trawach). Zapraszamy do dyskusji i ewentualnych pytań w komentarzach pod postem. 
Pozdrawiamy z Zante
 
PS Taki mały dopisek dla tych co przyjeżdżają do miejscowości Tsilivi- jest to północna częśc wyspy i tam zdecydowanie częściej i bardziej wieje aż tak, że czasami przydałyby się parawany 😉

Udostępnij wycieczkę

Facebook
WhatsApp
Email

Zamknij